reklamı kapat

POPÜLER

ROG Ally X

Asus ROG Ally X, Türkiye’de 36.999 TL’den satışa sunuldu

Yeni taşınabilir oyun cihazlarından Asus ROG Ally X, Türkiye’de 36.999 TL’den satışa sunuldu. Model Türkiye’ye pazarına çabuk getirildi.

Buradan satın alınabilen Asus ROG Ally X hakkında Asus Türkiye şunları aktardı: “ASUS Republic of Gamers (ROG) popüler ROG Ally el oyun konsolunun yeni modeli ROG Ally X’i haziran ayında gerçekleştirilen Computex 2024 Fuarı’nda sahneye çıkarmıştı. Hareket halindeyken Windows 11 oyunları için tasarlanan ROG Ally X, aynı AMD Ryzen Z1 Extreme işlemciye sahip olmakla birlikte, daha iyi ergonomi, soğutma ve bağlantı için güncellenmiş bir kasanın yanı sıra yükseltilmiş depolama, RAM ve pil ömrü sunuyor. Yeni bir özelleştirilebilir oyun kütüphanesi ve birleşik sistem güncellemeleri içeren Armoury Crate SE 1.5 ile birlikte ROG Ally X, oyunları her zamankinden daha iyi oynamak için tasarlanırken, tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de ön siparişe açıldı.” İlk sürümü gibi Türkiye’de de satılması olması sevindiren cihaz için Asus’un daha önceki açıklaması ise şöyleydi: “Kullanıcı geribildirimlerini merkeze alarak tasarlanan ROG Ally X, birçok önemli dahili bileşenini güçlendiriyor. Orijinal Ally’de 512 GB olan yeni 1 TB SSD, kullanıcıların tüm oyunları için yer bulmasını sağlıyor. Buna ek olarak ROG Ally X, M.2 2280 form faktörü yuvasına sahip yeniden tasarlanmış bir anakart kullanıyor ve kullanıcıların depolama alanlarını daha önce mümkün olandan daha büyük sürücülere daha kolay yükseltmelerine olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu depolama yükseltmesine daha fazla esneklik için 24 GB LPDDR5X-7500 RAM eşlik ediyor. Bir APU olarak AMD Ryzen Z1 Extreme, video RAM’ini cihazın sistem RAM’i ile paylaşıyor. Modern oyunların yüksek çözünürlüklü, gerçekçi dokular için daha fazla VRAM kullanmasıyla, 24 GB sistem belleği, kullanıcıların yeni nesil AAA oyunlarda daha iyi performans için hem sisteme hem de GPU’ya daha fazla bellek ayırmasına olanak tanıyor.

Son olarak ROG Ally X, kullanıcıların prizden uzakta daha uzun süre oyun oynayabilmeleri için önceki modelin iki katı kapasiteye sahip 80 Wh pil ile donatıldı. Pil ömründeki büyük iyileşmeye rağmen ROG Ally X, orijinal ROG Ally’den yalnızca 70 gram daha ağır ve ağırlık dağılımı, oyuncunun cihazı kavrarken başparmağı ve işaret parmağının bulunduğu yerde mükemmel bir şekilde ortalanıyor. Bu da 678 gramlık ağırlığından daha hafif hissetmesini sağlayarak herkes için rahat oyun ve taşınabilirlik sağlıyor.”

Asus ROG Ally X yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER