reklamı kapat

POPÜLER

Asus

Asus tarafından yapılan tüm büyük CES 2022 duyuruları

CES fuarlarında her zaman ses getiren isimlerden Asus, CES 2022 kapsamında da birçok özel ürünü görücüye çıkardı.

Asus, CES 2022 duyuruları kapsamında ilk olarak ROG Swift OLED oyuncu monitörü ile ses getirdi. Fuarda ilk duyurularını sadece oyun odağında yapan firmanın gelişmiş OLED oyuncu monitörü, 42 inç ve 48 inç boyutlarda geliyor. OLED olduğu için gerçek siyahlar ve canlı renkler sunan ürün, 4K çözünürlükte 120 Hz yenileme hızı getiriyor. HDMI 2.1 portlarına sahip olan monitör, bu sayede sadece PC değil Xbox Series X ve PlayStation 5 ile tam uyumlu bir seçenek konumunda.

Henüz fiyatları açıklanmayan monitörlere ek olarak ROG Flow Z13 de CES 2022’de duyurulanlar arasındaydı. Daha önce müjdesi verilen ürün, hibrit yapıda bir dizüstü ve tablet olarak da kullanılabiliyor. Tablet formunda dünyanın en güçlü oyuncu tableti olarak aktarılan çünkü gücünü RTX 3050 Ti ekran kartından alan ürün, 13,4 inç 1080P 120 Hz dokunmatik ekran üzerine kuruluyor ve işlemci tarafında Intel Core i9-12900H kullanıyor.

DDR5 RAM kullanan Asus ROG Flow Z13, 3050 Ti yeterli gelmeyenler için harici eGPU bağlantı desteğine de sahip. Bu sayede model çok daha yüksek performans için özel portu üzerinden RTX 3080’e ya da RX 6850M XT’ye bağlanabiliyor. Ekranı arkasında bir bacak yer alan ve çıkarılabilir arka aydınlatmalı klavye taşıyan hibrit dizüstü için henüz bir fiyat açıklanmıyor.

Asus’tan CES 2022’de ayrıca ROG Zephyrus serisi yeni çift ekranlı ve normal oyuncu dizüstü bilgisayar modellerini de tanıttı. Yeni modeller güncel donanımlar ile hiç olmadığı kadar hızlı hale gelmiş durumda. Firma yeni modellerden G14 ve G15’e birer web kamera da koyduklarını aktarıyor. Bu öneli çünkü web kamera eksiği daha önce ciddi eleştiri alıyordu. G14 ve G15’in arkasında nokta ekran kullanmayı sürdüren Asus, ürünler için fiyat vermek kaçındı. Firmanın oyun harici çözümler ise yarın akşam görücüye çıkarılacak.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın