reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone 3 Laser incelemesi

Asus şimdiye kadar piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla takdir toplamayı başarmıştı. ZenFone 3 serisiyle birlikte bu ünlü aileye yeni üyeler dahil ediliyor. ZenFone 3 Laser da ailenin fotoğraf odaklı üyesi olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Asus ismiyle özdeşleşen ZenFone serisi yüksek performansa sahip cihazları uygun fiyatlarla kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bir süre önce ailenin isim babası olan ZenFone 3’ü incelemiş ve oldukça beğenmiştik. Şimdi sıra fotoğraflarda 0,03 saniyede otomatik lazer odaklanma iddiasıyla yola çıkan Asus ZenFone 3 Laser‘a geldi.

Altın ve gümüş renk seçeneklerine sahip olan Asus ZenFone 3 Laser’ın testini gümüş renkli modelle gerçekleştirdik. Cihaz dışarıdan bakıldığında ZenFone 3’e benzerliğiyle öne çıkıyor. Ekran büyüklükleri aynı olmasına rağmen Laser daha ufak bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Fotoğraf odaklı modelin, ZenFone 3’ten farkıysa cihazın arkasını çevirdiğinizde ortaya çıkıyor. Burada cam yerine metal gövdenin tercih edildiğini görüyoruz. Akıllı telefonun arka yüzünde de göze batan tek detay arka kamera çıkıntısı oluyor. Gümüş renkli modelde göz yanılması sayesinde bu çıkıntı olduğundan daha azmış gibi görünüyor. Parmak izi okuyucu sensör de tıpkı ZenFone 3’teki gibi cihazın arkasında yer alıyor. Uzun ince yapısıyla dikkat çekiyor. Bunun yanında telefonun parmak izi ve leke tuttuğunu da belirtmek gerekiyor. Son olarak Laser’da ZenFone 3’ün aksine USB Type-C değil, microUSB tercih edildiğini de belirtelim.