reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone 3 Laser incelemesi

AMATÖR FOTOĞRAFÇILARIN DOSTU

Fotoğraf odaklı bir akıllı telefon olan ZenFone 3 Laser’ı anlatıp, kamera performansını es geçmek olmaz. Önce kısaca teknik özellikleden bahsedelim. 13 megapiksel arka kamera Sony IMX214 kamera sensöründen güç alıyor. f2.0 diyafram açıklığına sahip olduğu belirtilen kamera 0,03 saniyede lazer otomatik odaklanma yapabiliyor. Bu süre oldukça iddialı olmasıyla öne çıkıyor. Söylendiği gibi de oldukça hızlı bir şekilde odaklanıp, çekim yapıyor. Kamera arayüzü Android cihaz kullanıcıları için oldukça pratik bir tasarıma sahip. Aradığınızı kısa bir alışma sürecinin ardından rahatlıkla bulmak mümkün.

Tıpkı ZenFone 3’te olduğu gibi cihazın kamerasında HDR Pro, Süper çözünürlük, düşük ışık, gece, alan derinliği, GIF animasyon ve zamanı geri sarma gibi alternatif çim modları bulunuyor. Her ne kadar fotoğraf çekimi oldukça hızlı gerçekleştirilse de süper çözünürlük ve alan derinliğinin işlenebilmesi için normalden biraz daha fazla beklemek gerekiyor ancak ortaya başarılı sonuçlar çıkıyor. Özellikle süper çözünürlük 13 megapiksellik görüntüyü dörtle çarpıyor ve oldukça kaliteli kareler yakalıyor. Ancak bekleme süresinden dolayı bu modu kullanarak hareketli anların çekimini yapmak pek de mümkün değil.

Arka kameranın en dikkat çekici özelliği detayları yakalama konusundaki başarısında gizli. Gün ışığında renkler tam olarak doğala yakın görünmese de detayları oldukça net bir şekilde yakalıyor. Alan derinliğinde Zenfone 3’le yarışabilecek bir seviyede görünürken, düşük ışıklı ortamlarda ise istenen performansı veremiyor. Son olarak arka kameranın 1080p videoları sarsıntısız bir şekilde çekebildiğini de belirtelim

Ön kameraya gelirsek, 8 megapiksellik çözünürlük kullanıcıları günlük hayatta yarı yolda bırakmıyor. Güzelleştirme gibi seçenekler de daha kaliteli selfieler çekmeye olanak sağlıyor. f2.0 diyafram açıklığına sahip ön kamerada da selfi panorama, otomatik, gece, HDR Pro, düşük ışık, yavaş çekim, zaman atlama ve GIF animasyon gibi seçenekler bulunuyor.

Fotoğraf odaklı Asus ZenFone 3 Laser orta segment dahilinde ortalama bir performans sunuyor. Fakat alternatifleriniz arasında ZenFone 3 yer alıyorsa pek de öne çıkmayı başaramıyor.