reklamı kapat

POPÜLER

Samsung askeri koşullara dayanıklı yeni telefonunu tanıttı

01 Mart 2017

Teknoloji dünyasının gözü kulağı şu sıralar Samsung Galaxy S8’in üzerinde ancak Samsung farklı modellerini piyasaya sürmeye devam ediyor.  Uzun süredir hakkında iddialar ortaya çıkan Samsung’un dayanıklılığıyla dikkat çeken Galaxy Xcover 4, resmen tanıtıldı.

Galaxy Xcover 4, teknik özellik bakımından fena değil ancak onu diğer telefonlardan farklı kılan tarafı elbette dayanıklılığı. IP86 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip olan telefon MIL-STD 810G askeri standartlarını karşılıyor. Böylece çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda çalışmaya devam eden telefon; direkt güneş ışığına, tuzlu suya ve darbelere karşı dayanıyor.

4.9 inçlik 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde ekranla gelen telefon, gücünü 1,4 GHz hızındaki dört çekirdekli işlemciden alıyor. 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanının bulunduğu telefonda istendiği takdirde microSD kart aracılığıyla depolama miktarı artırılabiliyor. Tüm dayanıklılık özelliklerine rağmen yalnızca 172 gram ağırlığında olan telefonun 2.800 mAh pili, teknik özellikler göz önüne alındığında kolay kolay yarı yolda bırakmayacak gibi görünüyor. NFC özelliğine sahip cihazın kutudan Android 7.0 Nougat ile çıkacağı belirtiliyor.

13 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera ve 5 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera ile gelen telefonda sanal tuş yerine fiziksel tuşlara yere veriliyor. Ayrıca telefonun ekranı her koşulda kullanılabilsin diye eldivenle bile kullanılabiliyor. 250 dolar fiyat etiketine sahip cihazın Nisan ayında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.