reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenfone

Asus Zenfone 3 ve Zenfone 4 kullanıcılarını sevindirecek gelişme

 - Güncelleme: 23 Aralık 2017 00:35

Asus Zenfone 3 ve Asus Zenfone 4’ün Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşacağı bir süre önce resmen onaylanmıştı. Bu yeni sürümün ZenUI ara yüzünü ne şekilde etkilediği sızdırılan ekran görüntüleriyle birlikte ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Asus’un büyük beğeni toplayan serisi Zenfone 4 ile devam ediyor. Bu aile farklı ihtiyaçlara hitap eden pek çok farklı model barındırıyor. Bunlardan Asus Zenfone 4 ve Zenfone 4 Max modellerini kısa bir süre önce sizler için incelemiştik. Bu test yazılarında değindiğimiz detaylardan biri de telefonların Android 7.0 Nougat ile gelmesiydi. Android 8.0 giderek yaygınlaşırken bunun önemli bir eksik olduğunu dile getirmiştik. Asus da Zenfone sevenleri memnun eden bir açıklamada bulunmuş ve Android 8.0 Oreo güncellemesinin yolda olduğunu müjdelemişti. Ortaya çıkan ekran görüntüleriyle birlikte güncellemenin ardından bu modellerin nasıl bir tasarıma kavuşacağı da netleşmiş oldu.

ZenUI bildiğiniz gibi…

Asus telefonlarda kullanılan ZenUI arayüzü kendisine özgü bir tasarıma sahip. Bu nedenle ZenUI 4.0 ile birlikte ciddi bir görsel değişiklik yaşanmıyor. Fakat Android 8.0 Oreo ile gelen pek çok kullanışlı özelliğe kavuşma imkanı elde ediyoruz. Bunlardan en fazla dikkat çeken ise görüntü içinde görüntü (picture in picture) özelliği oluyor.

Android 8.0 Oreo güncellemesinin ne zaman çıkacağı henüz netlik kazanmadı. Bunun için 2017’nin bitmesini beklememiz gerekecek gibi gözüküyor. Paylaşılan ekran görüntülerini haberimizin içindeki galeride bulabilirsiniz.

İlgili video

İLGİLİ HABERLER