reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone 8

Asus Zenfone 8 modelinde dönen kamera olacak mı?

Dönen kamerasıyla çok ses getiren Asus Zenfone 7 üstüne gelecek olan Asus Zenfone 8, görünüşe bakılırsa geleneksel yapıda olacak.

Asus Zenfone 8, firmanın resmi paylaşımı ile netleştiği üzere ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacak. Yani yerini alacağı model gibi dönen kamera kullanmayacak.

Bu hem kötü hem de güzel bir haber. Güzel haber çünkü dönen kamera sistemleri çok sevilmiyor. Bu sistemler sağlamlık ve su geçirmezlik sorunları yaratıyor.

Kötü haber çünkü Zenfone 7’nin arka kamerası öne dönebildiği için selfie performansı yüksekti. Yüksek ihtimalle Zenfone 8 ile selfie performansı biraz düşecek.

Resmi olarak 12 Mayıs tarihinde tanıtılacak telefon, gelen bilgilere göre gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Bu arada Zenfone 8 Pro‘nun da aynı tarihte karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

12 Mayıs tarihinde Asus ZenFone 8 Mini de gelecek

Daha önce ortaya çıkan resmi kayıtlar ve kısa süre yayımlanan Geekbench testine göre “Mini” model de gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

Geekbench’e tam 16 GB RAM ile giren ve en üst RAM seviyesinin bu olacağı düşünülen telefon, gerçekten güçlü ve aynı zamanda tek elde kullanılabilir bir seçenek olacak.

Yine daha önce bulunan kayıtlarına göre cihaz 5,92 inç boyutunda 2400×1800 piksellik bir OLED panel üzerine kuruluyor.

Yani birçok Android amiral gemisinden ufak olacak ZenFone 8 Mini, burada tam olarak Samsung imzalı 120 Hz bir panel kullanıyor.

Elde edilen bilgilere göre arkasındaki ana kamera 64 megapiksellik Sony IMX686 olan cihaz, elbette Android 11 kullanıyor ve 30W hızlı şarj desteğine de sahip olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni modeli için yayımladığı resmi montaj videosu