reklamı kapat

POPÜLER

Atatürk Havalimanı üzerinde drone uçurarak yüzlerce hayatı tehlikeye attı [Video]

Hobi olarak drone uçurmak, gökyüzünde harika görüntüler yakalamak elbette eğlenceli bir iş. Ancak bunu hava trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden birinde gerçekleştiriyorsanız, hobinizi yeniden sorgulamanız gerekebilir veya akıl sağlığınızı…

Geçtiğimiz gün Atatürk Havalimanı üzerinde 12 dakikalık bir uçuş gerçekleştiren sorumsuz bir drone sahibi, hava trafiğini tehlikeye sokarak büyük bir sorumsuzluk örneği gösterdi. Kaydettiği görüntüleri YouTube’a yükledikten sonra drone sahibine sosyal medyadan tepki yağdı. Drone’uyla uçakların iniş kalkış yaptıkları bölgenin tam üzerinde kontrolsüzce çekim yapan drone sahibi, gelen tepkiler üzerine videoyu kaldırdı. Yasaklı bölgede sorumsuzca uçuş yapan kişi hakkında nasıl bir işlem yapılacağı merak konusu. Ayrıca uçuşa yasaklı bir bölgede GPS modunda kalkış yaptığı söylenen drone’un bu uçuşu nasıl gerçekleştirildiğinin de araştırılması gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Atatürk Havalimanı üzerinde drone uçurarak yüzlerce hayatı tehlikeye attı [Video]” için 18 cevap

 1. Jac dedi ki:

  Hapise girmeli. Yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atıyor!

 2. Atakan Arısoy dedi ki:

  basligi aspet manukyani oldurelim diye atsaydiniz? siz log ailesinin boyle bir agzi yoktu. editorunuz gaza mi geldi de onayladi bu basligi? bu nasil bir 3. sinif haber gazetesi agzidir ya? onlarca olay gecirdik, yuzlerce can kaybettik o zaman bile bu kadar sert degildiniz de bu videoyla mi kendinizce linc kampanyasi duzenlediniz? anladik cocuk ya da adam hatali. fakat size yakismayan haller bunlar log ailesi.

 3. Hasan Civelek dedi ki:

  Atakan Arısoy Bey, nasıl yazsalardı beğenirdiniz, anlayamadım. Çocuk oyuncağı bir mevzu sandınız durumu sanırım.

 4. Batu Tezcan dedi ki:

  Motoruna drone kaçan bir uçakta olmak ister miydin?

  http://www.youtube.com/watch?v=9KhZwsYtNDE

 5. İbrahim Köz dedi ki:

  @atakanarsoy:disqus Olaylar geçtikten sonra tepki vermenin ne anlamı var ki. İş işten geçmeden tepki gösterilmeli ki daha büyük kayıplar yaşanmasın. Bu açıdan gayet başarılı bir yazı olmuş

 6. Ferhat Gök dedi ki:

  Ben de bir LOG okuruyum anca başlıkta en ufak bir sorun görmüyorum aksine kesinlikle desteklliyorum. Ekte şahsın kendi Facebook sayfasında yayınlandığı özür mesajını paylaşıyorum. Lütfen LOG başlığı ve şahsın kendi mesajına bir daha bakıp, karşılaştırarak hafife aldığınız konuyu tekrar yorumlayın.

  LOG Dergisi başlığı: “Atatürk Havalimanı üzerinde drone uçurarak yüzlerce hayatı tehlikeye attı”

  Şahsın kendi cümlesi: “Yeterli bilinçte olmadığım ve bir çok kişinin hayatını riske attığım için herkesten özür dilerim.”

 7. Batıkan Yolcu dedi ki:

  Batu İngilizcen olmaması çok kötü birşey millete bunu drone diye yutturmanda çok saçma başlıkda bird strike yazıyor kuşun atağından kaynaklanan pervane yanması. Milleti böyle saçma şeylerle kandırma.

 8. Batu Tezcan dedi ki:

  Şaka yapıyorsun değil mi? Bir drone’un ağırlığı ortalama bir kuşun ağırlığının 3 katı. Drone’la neler olabileceğinin anlaşılması için paylaştım. Anlaşılan bir de çocuğa anlatır gibi anlatmak gerekiyormuş.

 9. yagılamayan adam dedi ki:

  “Yasaklı bölgede sorumsuzca uçuş yapan kişi hakkında nasıl bir işlem yapılacağı merak konusu.”
  sevgili loglar; bu yorumunuzu okuyunca ben dedim ki “olm trendleri yandaş medyadan takip ediyomuşuz ya la” dedim.

  diyelim ki; drone sahibi kişinin bu hareketi haber konusu oldu, oldu olmasınada ilgili kişi hakkında önyargılı haber yapmak ve hedef göstermek log’a mı nasip oldu! aynı kişi kendi sayfasında sağlam bi özür dilemiş. ee o zaman siz de aynı kişiyi sorumlu ilan edebilirsiniz şimdi.

  o diil de, önyargılı haberinizle derin bi yara açmışsınız sayfanızda. bakalım aspet manukyan kadar sorumlu olabilecek misiniz?

  saygı sevgi.

 10. barantr90 dedi ki:

  Haberin başlığında ne var anlamış değilim. Doğruları duymak sanırım zorunuza gidiyor ya da kaldıramıyorsunuz. Evet yüzlerce belki de binlerce hayatı tehlikeye attı o insansız hava aracını uçuran kişi. Kusura bakmayın ama tepkinizi yersiz bulduğumu belirtmek isterim.

 11. Ferhat Gök dedi ki:

  Ana akım medya haberleriyle beyniniz uyuştuğu ve sürekli bir yandaş/taraf arama saplantısında olduğunuz için; ezberden yorum yazmazsa ölecekmiş hastalIğına yakalanmışsınız. Sonucu telafi edilemez ve suç olan bir eylemden bahsediliyor haberde.

 12. wad dedi ki:

  birileri ölecek ki ciddi bir durum olacak ama illa birisi ölecek çünkü ölmek basit. birilerinin eğlencesi için bile basit. ama soytarılar dışında herkes ölüyor soytarılar ölse zaten ayaklanırlar

 13. tarafsız adam dedi ki:

  sevgili ferhat lütfen okuduğunu doğru anlamaya çalış.
  kanunlar karşısında suçu tespit etmek ve infazına karar vermek yargının yetkisindedir. her türlü haber kanalı ise ilgili olaylar hakkında sadece haber niteliği taşıyan bilgi verebilirler. 5n1k prensibi diyelim kısaca. habercilikte ss kuralı diye birşey yoktur. yani suç ve suçluyu tespit etmek. meydana gelmiş ve gelebilecek durumların suç teşkil ettiğine ve karakterlerin suçlu olduğuna medya karar veremez. eğer verirse buna çığırtkanlık denir. ki bunun da sonucu linçtir. hassas bir toplumda yaşadığımız için hem drone uçururken hem de bilgi paylaşırken daha dikkatli olmalıyız.

  ana akım konusuna dönersek, evet haklısın beyin uyuşturan haberler veriyorlar. keşke gerçek haberleride özgürce verebilselerdi.

  yandaş / taraf meselesi ise çıkar dünyasından başka birşey değildir. kimi zaman yandaş olduğun için yanarsın kimi zaman da taraf olmadığın için bertaraf olursun.

  ezbeden yorum konusunda ise şunu söyleyebilirim; zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağına sen kendin güzel örnek vermişsin.

  saygı sevgi.

 14. Resul dedi ki:

  ÇOK BÜYÜK CEZA ALMASI GEREKIYOR. Palavra. Ve. Boş. Konusanlar yıllardır. Kullanıyoruz. O multıcopterın lıposu. Tehlıkelı ısteyen denesın. Eger ucagın motoru. Kapmış olsa o motor patlama ıhtımalı. Cok yuksek. Cunku multıyı pervaneler parcalıcaktı. Ve lıpo alev alıp patlıcaktı. Gerısını. Bısey olmaz dıyen arkadaslar hesaplasın alayınız. Pro olmusunuz. Bı zamanlar aspette. Kendını. Pro sanardı yalan oldu ama.

 15. Can dedi ki:

  Sen ne bılıyon da. Boş konusuyon. Dji phantom o. Yanıcı. Lıpo pil var uzerınde. Palavra. Atmayı bırak işine bak

 16. Tarkan dedi ki:

  Aynen. Ceza. Alması. Gerekli. Kesınlıkle.

 17. Arı dedi ki:

  Bu multi. Alemındeyız. Yıllardır. Kendını. Begenmıs. Bır kackısı. Var. Bırıside. Aspettı bı. Ikı kısı. Daha. Var. Cok. Bilmiş her şeye mualefet. Olan sankı. Sadece onlar kullanıyor. Bunu.