reklamı kapat

POPÜLER

Audi HMV

Audi için gerçekleştirilen bu kamyon tasarımı, tüm bildiklerinizi unutturacak

Bağımsız bir tasarımcı tarafından geliştirilen Audi tabanlı kamyon projesi, üzerinde taşıdığı her noktasıyla takdiri hak ediyor.

Binek sınıfta olduğu gibi kamyonlar arasında da Semi projesiyle adından söz ettirmeyi başaran Tesla‘nın teknolojisi ve vadettiği teknik değerleri dışında tasarımının da üzerinde bir hayli konuşuldu. Ortaya koyduğu karakterle asfalt üzerine çıkmış geleneksel modellerden ayrılmayı başaran bu canavar, her şey yolunda giderse 800 kilometrelik menzille asfalta inecek. Evet, genel olarak baktığımızda Semi’nin fazlasıyla merak uyandırdığını ve akılda kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Lakin bağımsız bir tasarımcı tarafından tasarlanan bu Audi kamyon konsepti, zihinlerimizde işleri karıştırmak konusunda biraz iddialı.

“Keşke” dedirten detaylar

Jeremy Todd isimli bir tasarımcı tarafından yayınlanan çalışmanın odağında, bu zamana kadar kamyon sınıfına girmeyi pek aklına getirmemiş olan Audi’nin olması, en az projenin kendisi kadar ilgi çekici aslında. HMV Concept adıyla karşımıza çıkan ve 22. yüzyıldan gelmiş hatları barındıran bu çalışmada, kamyonun kendisi kadar römorkun tasarımı da müthiş bir ahenk ve tamamlayıcı parça olarak yerleştirilmiş Lastiklere kadar indirgenen ışıklandırılmış Audi logolarıyla, otonom ve elektrikli gelecekten gelen HMV’nin, gerekli kişiler tarafından görülmesini ve üretime geçirilmesi konusunda adımlar atılmasını diliyoruz. Çünkü bizi bekleyen gelecek, yollarda böyle sanat eserlerini barındırmayı fazlasıyla hak ediyor. Siz de projeyle ilgili görüşlerinizi yorum olarak bizlere iletebilir, tasarımcı Jeremy Todd’un diğer projelerini buradan inceleyebilirsiniz.