reklamı kapat

POPÜLER

Audi ve Huawei imzalı akıllı otomobil ortaklığı hayata geçiyor

Çin’de gerçekleştirilen özel bir etkinlik kapsamında yeni boyuta taşınan Audi ve Huawei iş birliği, akıllı otomobil teknolojileri üzerinden ilerleyecek.

Son dönemlerde NVIDIA ve Bosch gibi tedarikçiler üzerinden gerçekleştirilen ortaklıklar, sürücüsüz otomobil geleceği için önemli işleri ilk adımlarını simgeliyor. Bu konuda farklı noktalarda geliştirme yapmak adına ortaklığını duyuran isimler arasında Huawei ve Audi de resmi olarak dahil olmuş durumda. Şangay’da gerçekleştirilen HUAWEI CONNECT 2018‘de yeni Audi Q7 modelini de içeren akıllı bağlantılı araçlar (ICV) alanındaki iş birliğinden ilk detaylar tüm dünyayla paylaşıldı. HUAWEI’nin Mobil Veri Merkezi (MDC), kentsel otomatik sürüş ortamları için Audi Q7’ye entegre edildi. Otomobilin çalışır durumdaki bir prototipi HUAWEI CONNECT 2018’de tanıtıldı.

Planlama detayları

Audi Çin Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı Saad Metz, Alman otomobil üreticisinin planlarını şöyle açıkladı: “Yüksek otomasyonlu sürüş fonksiyonlarının ve geleceğe yönelik araç-altyapı iletişiminin ortak gelişimini değerlendirdik. Audi, yüksek otomatize sürüş alanında teknoloji liderlerinden biri olmak için dünya çapında kendini kanıtladı. Gelecekte HUAWEI ile olan ortaklığı yoğunlaştırmak için sabırsızlanıyoruz çünkü şirketlerimiz arasında daha yakın bir iş birliğinin her iki taraf için de önemli faydalar sağlayacağına inanıyoruz”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUAWEI’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Strateji Pazarlama Direktörü William Xu da yaptığı açıklamada, “Otomobiller daha akıllı hale geldikçe, otomatik sürüşe öncülük etmek için dünyanın en başarılı premium otomobil markalarından biri olan Audi ile önde gelen BT teknolojilerimizden yararlanıyoruz. Tüketiciler çok yakında daha güvenli, rahat, kullanışlı ve akıllı otonom sürüş özelliğinin keyfini çıkartacaklar” dedi. Bu adımın atılmasıyla birlikte geride bıraktığımız temmuz ayında HUAWEI ve Audi ikilisinin gerçekleştirdiği stratejik iş birliği de ileri bir boyuta taşınmış oldu.