reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae
Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae

Aventador serisine veda zamanı: Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae

Lamborghini yeni süper modelini otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. Lamborghini Aventador LP 780-4 Ultimae olarak adlandırılan model Aventador serisinin veda niteliğindeki bir otomobili olarak göze çarpıyor.

Latincede ”Son” anlamına gelen Ultimae modeli tasarımı ve performansıyla sınırları zorluyor. Sınırlı sayıda üretilen model 6,5 litre hacimli V2 motordan güç alıyor. Bünyesinde yer alan motorla 770 beygir güç üretebilen ve 719 Nm tork üretebilen otomobilde 7 vitesli otomatik şanzıman sistemi bulunuyor. Dört tekerlekten çekiş sisteminin standart olarak sunulduğu model 2,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Saatte 200 kilometre hıza 8,7 saniyede çıkabilen modelin saatte ulaştığı maksimum hız ise 355 kilometre. Karbon fiber monokok gövdenin de standart sunulduğu otomobilin kuru ağırlığı ise 1.550 kilogram. Coupe ve roadster olmak üzere iki farklı modelle satışa sunulacak modelin 350 adedi Coupe, 250 adedi ise roadster olacak. Toplam 600 adet üretilecek otomobilde üç pozisyonlu bir kanat kullanılıyor.

Roadster modelinde karbon fiberden üretilen bir tavan yer alıyor. 20 inç ve 21 inç alaşım jantların standart sunulduğu modelde bronz, siyah ve titanyum versiyonları isteğe bağlı temin edilebilecek. Pirelli imzalı PZero Corsa lastiklerinin yer aldığı modelin iç kısmında deri ve Alcantara malzemeler kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aventador S modelinde de karşımıza çıkan konforlu koltukların bulunduğu otomobilde karbon fiber paketi standart sunuluyor. Bilgi eğlence sistemi Apple CarPlay’e de destek veriyor. Otomobilin satış fiyatı ise henüz belli değil. Çıkış tarihiyle birlikte otomobilin satış fiyatı da netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Corsa-E