reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vivo imzalı uçabilen kameralı akıllı telefona bir de böyle bakın

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Vivo, kısa süre önce gündeme çok ilginç bir patent ile gelmişti.

Vivo imzalı patentlerin en yenisi LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan çok garip bir telefon modeli olmuştu.

Bu telefonun en önemli özelliği, bünyesi gerçek anlamda uçabilen bir kamera taşımasıydı. Firma çıkarılabilir şekilde hazırladığı bu kamerayı dört pervane ile havada tutmayı hayal ediyordu.

Yerleşik pile sahip olacağı aktarılan bu uçan kamera modülü, firmanın resmi patent çizimlerine göre bünyesinde iki adet sensör taşıyor. Bu yapının kağıt üstündeki amacı kişilere çekim esnekliği getirmek. Bu ufak drone ile gidilen her yerde çok ilginç açılarda fotoğraflar ve videolar çekilmesi hedefleniyor.

İşte bu telefonu yine LetsGoDigital bilgisayar ortamında gerçekçi hale getirdi. Sarang Sheth tarafından görselleştirilen telefon, görsel halde daha da ilginç görünüyor.

Ancak daha önce de söylediğimiz gibi böyle bir cihazın yakın zamanda kesinlikle gerçek olması beklenmiyor. En azından böyle bir telefon kesinlikle ticari hale getirilemez.

Güncel telefonların içerisinde böyle bir modüle yer bulunmuyor. Çoğu firma telefonlarına daha büyük pil yerleştirmek adına 3.5 mm kulaklık girişini bile koymuyor.

Vivo smartphone mini drone

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo yakında bir Android tablet de satışa sunacak

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay Vivo’dan “Pad” ismine sahip bir Android tablet modeli geliyor haberi gündem olmuştu. Firma Vivo Pad ismini Avrupa merkezli olarak kayıt altına almıştı.

Firma daha sonra isim vermedi ancak resmi olarak Android tablet pazarına gireceğini doğruladı. Buna göre firmanın ilk Android tablet modeli dördüncü çeyrek içerisinde yani 2021’in sonunda resmi olarak geliyor.

Bu Android tabletin halen 8.040 mAh pile sahip olacak olması dışında hiçbir teknik bilgi bulunmuyor. Vivo Pad isimli Android tablet modelinin Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli