reklamı kapat

POPÜLER

Vivo

Vivo, gövdeden ayrılabilen telefon kamerası konusunda çok ciddi

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Vivo, telefonun dışında görev yapabilecek bir kamera için çok ciddi görünüyor.

Vivo pazarın yenilikçi isimleri arasında yer alıyor ve firma son dönemde çok ilginç telefonların patentlerini alıyor. İşte bunlar birisi gövde dışında görev yapabilecek bir kameraya sahip telefon oluyor.

Daha önce de gündeme gelen bu cihaz, şimdilik patent aşamasında ve LetsGoDigital tarafından bulunmuş durumda. Bu telefonun en önemli özelliği dediğimiz gibi arkasındaki kamera sistemi.

Bu kamera kağıt üzerinde telefonun gövdesinden ayrılabiliyor ve bünyesindeki pil ile WiFi modülüyle bağımsız olarak kullanılabiliyor. Samsung’un bünyesinde kamera yer alan S Pen patentini akıllara geren bu yapı, ön kamera ihtiyacı da bitirecek gibi görünüyor.

Çift taraflı görüntü alma özelliğine sahip olduğu aktarılan bu kamera modülü, elbette çok ilginç görünüyor. Böyle bir kameraya sahip telefonun ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak Vivo görebileceğiniz üzere aktif olarak çalışmalar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo çok daha uçuk başka patentler de almıştı

Yine LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan sonuncusunda karşımıza hiç beklenmedik bir telefon çıkmıştı. Bu telefonun en önemli özelliği, bünyesi gerçek anlamda uçabilen bir kamera taşıması. Firma çıkarılabilir şekilde hazırladığı bu kamerayı dört pervane ile havada tutmayı hayal ediyor.

Yerleşik pile sahip olacağı aktarılan bu uçan kamera modülü, çizimlere göre bünyesinde iki adet sensör taşıyor. Bu yapının kağıt üstündeki amacı kişilere çekim esnekliği getirmek. Bu ufak drone ile gidilen her yerde çok ilginç açılarda fotoğraflar ve videolar çekilmesi hedefleniyor.

Peki bu sistem gerçek olur mu? Yüzde 99 ihtimalle bu sistemi hiçbir zaman gerçek olarak görmeyeceğiz. Ancak yine de kapıyı yüzde 100 kapatmıyoruz. Bu telefon önümüzdeki 1o yıl içerisinde gerçek olabilir. En azından çalışan bir konsept karşımıza çıkabilir.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli