reklamı kapat

POPÜLER

barbar conan marvel

Barbar Conan “yuvasına” geri dönüyor

Çizgi romanların efsane karakterlerinden biri olan Conan (ya da bizim bildiğimiz adıyla Barbar Conan) ayrı geçen 19 senenin ardından Marvel çatısına geri dönmeye hazırlanıyor.

Original ismi Conan The Barbarian olan kahramanımızın geçmişi aslında çok öncelere dayanıyor. Amerikalı yazar Robert Ervin Howard tarafından yaratılan Conan daha sonra çizgi roman karakterine dönüştü. 1970 ve 2000 yılları arasında ise Marvel tarafından sevenleriyle buluşturuldu. Bu süreçte toplamda 650 sayıda yer aldı. Daha sonra hikayenin farklı yayıncılara taşınmasına şahit olduk. Önce Dynamite daha sonra ise Dark Horse Comics tarafından devam ettirildi. 19 yıllık ayrılığın ardından şimdi Conan, Marvel ailesine geri dönüyor.

Eski yuvada yeni maceralar başlıyor

Marvel.com üzerinden duyurulan bu gelişmede Marvel Entertainment ve Conan Properties International’ın yeniden anlaşmaya vardığı ifade ediliyor. Conan’ın yeni maceralarını ise ancak Ocak 2019’dan sonra görebileceğiz. Önümüzdeki bir sene içinde karakterin yeniden şekillendirilmesi, uygun yazar ve çizerlerin bulunması için çaba harcanacak gibi görünüyor. Marvel ailesine yeniden dahil olan Conan’ı yakında tekrar beyaz perdede görür müyüz, işte asıl bunu merak ediyoruz. 2011 senesinde çekilen Conan the Barbarian pek başarılı olamamıştı. Kim bilir, belki Marvel el atmışken bu durumu da değiştirir.

İlgili video