reklamı kapat

POPÜLER

ice bucket challenge

Başından aşağı buzlu su dökenlerden bıkanlar bu videoyu mutlaka görmeli [Video]

Gündemimiz Ice Bucket Challenge! Ünlü isimlerin buzlu su dolu kovaları başlarından aşağı dökerek yaygınlaştırdığı kampanya çığ gibi büyüdü. Çok sevilmesinin yanında, popüler kültürün her öğesinde olduğu üzere Ice Bucket Challenge’dan da zamanla nefret edenler ortaya çıktı. Ancak bu video, söz konusu kampanyanın esas çıkış noktasını, amacını, güzelliğini yüzümüze bir kez daha vuruyor.

ALS hastalığıyla savaşmak için başlatılan Ice Bucket Challenge’a ilgi büyük. Mark Zuckerberg, Bill Gates, LeBron James, Messi, Ronaldo, Justin Bieber, Atilla Taş ve daha nicesi… Ünlüler arasında hızla yayılan kampanyanın biz sıradan insanlara ulaşması da elbette kaçınılmazdı.

Her şeyde olduğu gibi, bu kampanya da zamanla hafızalarımızdan silinecek. Gönül rahatlığıyla kedili videolarımıza geri dönüp hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam edeceğiz. Ancak genç yaşında ALS hastalığına yakalanan Anthony Carbajal için işler o kadar kolay değil. Yayınladığı videoda Ice Bucket Challenge’ın birçok ALS hastasının hayatını değiştirdiğini, hiç olmazsa umut aşıladığını belirten Carbajal; kampanyadan nefret edenlere, sosyal medya hesaplarından yakınanlara sitem etti.

26 yaşındaki Anthony Carbajal, tıpkı büyükannesi ve annesi gibi bir ALS hastası. ALS için başlatılan kampanyanın kendileri için ne denli anlamlı olduğunu belirtmek amacıyla çektiği videoda göz yaşlarını zor tutan Carbajal, bundan rahatsız olanları da anlayışla karşıladığını söylüyor: “İnsanların bu konudan bahsetmek istememelerinin nedeni; depresif görüntüler görmeye tahammüllerinin olmaması. Ancak her bir meydan okuma beni nasıl hissettiriyor, anlayamazsınız.” Kampanyaya katılan herkese minnetlerini sunan Carbajal, videonun sonunda hepimize meydan okuyor!

VİDEO