reklamı kapat

POPÜLER

mark zuckerberg

Bill Gates’e meydan okudu, başından aşağı buzlu su döktü [Video]

Son günlerde iyice yoğunlaşan pastırma sıcaklarından bunaldıysanız, Mark Zuckerberg sizi buzlu su banyosuna davet ediyor. Eğlenceli görünen bu etkinliğe katılmanın aslında oldukça yardımsever bir amacı var.

New Jersey Valisi Chris Christie’nin başlattığı ilginç akım, Zuckerberg’in de katılmasıyla iyice dikkat çekmeye başladı. Valinin meydan okumasına karşılık veren Facebook patronu, ağzına kadar dolu buzlu su kovasını başından aşağı döktü. Tüm bunlar, ilerleyici bir sinir sistemi hastalığı olan ALS için toplum bilinci oluşturmak için yapılıyor.

ALS, merkez sinir sisteminde omurilik ve beyin sapındaki motor hücrelerin kaybından ileri gelen bir sinir sistemi hastalığı. Stephen Hawking’in de mücadele ettiği bu hastalıkla ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Zuckerberg ayrıca, Bill Gates’e de meydan okudu. ALS hareketinin bir kuralı da; üç kişinin daha bu işlemi uygulamasını sağlamak. Zuckerberg’in verdiği isimler arasında Microsoft patronu da bulunuyor. Yardımsever kimliğiyle tanınan Gates’in cevabını merakla bekliyoruz.

Öte yandan Apple başkan yardımcısı Philip W. Schiller de ALS akımına katılmış durumda. Schiller’in hedef aldığı isimler arasında Tim Cook da bulunuyor.