reklamı kapat

POPÜLER

Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Origins incelemesi

Efsanenin başlangıç hikayesi Arkham Asylum’un soğuk mermerlerine adımını attığı ilk andan itibaren ihtişamını gözler önüne seren, Arkham City’nin karanlık sokaklarında terör estiren düşmanların tetiği çekmeden önce iki kez düşünmelerine neden olan Batman’in her zaman böyle olduğunu zannetmiyordunuz değil mi?

Her hikayenin bir başlangıca ihtiyacı var. Oyunların temel sıkıntısı, bu başlangıç hikayesini anlatmaları gerektiğini sonradan fark ediyor olmaları.

Çoğu zaman; “Seri güzel iş yaptı, biz buna bir de başlangıç yapalım ve paraya para demeyelim” tadında hazırlanan bu başlangıç öyküleri, sık sık yüzeysel ve isme ihanet eder konumda yer alarak karşımıza çıkıyor.

Ancak söz konusu Batman serisi olunca, Arkham Origins’in bu şekilde bir hayal kırıklığı yaratacağı korkusunu yaşadığımız pek söylenemez. Tek endişemiz, serinin Batman ismini video oyun alanında da zirve noktasına taşımayı başarmış Rocksteady’nin elinden alınarak Warner Bros. Games Montreal’e emanet edilmiş olmasıydı. Bir yandan Arkham serisi ile yaratılmış olan muazzam oyun yapısı nedeniyle ümitlenirken, öte yandan Rocksteady’nin yokluğu nedeniyle endişelenerek oturuyoruz Arkham Origins’in başına.