reklamı kapat

POPÜLER

Batman v Superman’in ilk uzun fragmanı yayında [Video]

Marvel evreni şaşkın, Marvel evreni şokta. Zira DC bomba gibi bir Batman v Superman fragmanıyla karşımızda! San Diego Comic Con’da yayınlanan Batman v Superman: Dawn of Justice fragmanı, şimdiye kadar filme şüpheyle bakan herkesi tatmin edeceğe benziyor.

Daha önce ağza bir parmak pal çalmalık kıytırık fragmanı saymazsak, ilk adamakıllı BvS fragmanıyla karşı karşıyayız. 4 dakikaya yakın süren fragmanla birlikte DC resmen hem Marvel hayranlarını hem de oyuncularından kostümlerine kadar söylemedik laf bırakmayan DC hayranlarını susturmuş durumda. Bizi fazlasıyla tatmin eden fragmanı izledikten sonra gözümüze çarpan birkaç önemli detaydan bahsedelim.

Screen Shot 2015-07-13 at 11.24.50
Nolan’ın başyapıtı The Dark Knight’tan sonra birçok karaktere bakışımız değişmişti. Joker’i Heath Ledger, Batman’i Christian Bale belledik. Yeni Batman’i bugün bile oyunculuğu tartışılmaya devam eden Ben Affleck’in canlandıracağını öğrendiğimizde, daha hiçbir şey başlamadan moralimiz bozulmuştu. Ancak yeni filmde onu daha çok Bruce Wayne olarak izleyeceğiz ve kostümünü giydiğinde daha zalim ve daha baskın bir Batman göreceğiz. Henüz 4 dakikada bunu hissettiren Ben Affleck, filmden sonra Christian Bale sayıklamalarına son verecek gibi duruyor.

robin
Fragmanda Joker’i ismen ve cismen göremesek de şu detayı kaçırmayanlar Joker’in de varlığını hissetmiştir. Üzerinde Joker’in imzasını taşıyan kostüm Batman’e ait değil. Daha fazla spoiler vermeden diğer karakterlere geçelim.

Screen Shot 2015-07-13 at 11.28.44
Film Metropolis’ten Gotham’a doğru ilerliyor ancak biz tersten başladık. O zaman gelelim Metropolis’in yıldızlarına. Superman hiçbir “falsosu” bulunmayan dünya dışı bir karakter olduğu için Henry Cavill ve Superman hakkında konuşacak pek bir şey yok. Daha ziyade üstün kahramanımızın baş düşmanlarından Lex Luthor ve Luthor’u canlandıran Jesse Eisenberg merak konusuydu. Romantik komedi filmlerinin naif çocuğunu, The Social Network’ün Zuckerberg’ini “kötülüğün” hiçbir yerine konduramasak da ve fragmanda da bu yönünü göremesek de Eisenberg her an patlamaya hazır bir bomba gibi durarak soğuk kanlı bir kötü imajını çok iyi yansıtmış diyebiliriz.

Screen Shot 2015-07-13 at 11.28.18
Fragmanda Wonder Woman’ı da bir iki aksiyon içinde görüyoruz ancak Gal Gadot’nun performansını değerlendirmek için yeterli değil. Sonuç olarak bomba gibi, fişek gibi bir fragman var artık elimizde. 2016’nın mart ayını şafak sayar gibi sayacağımız bir fragman. Umarız vizyona girdikten sonra bu heyecanımız kursağımızda kalmaz.