reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

justice league

Shazam fragmanındaki enteresan Justice League detayı

San Diego Comic Con‘a damgasını vuran fragmanlardan biri Shazam’ın ilk tanıtımı oldu. Zachary Levi‘nin rol aldığı filme dair beklenti oldukça düşüktü. Fakat fragmanın enerjiyi herkesi yakalamayı başardı. İşte bu tanıtımda Justice League‘e dair enteresan bir detayın yer aldığı fark edildi.

Advertisement

DC’nin sinema evreni gerçekçi temellere oturtuluyor. Bu sebeple sıradan vatandaşın kahramanlara dair görüşleri olayları şekillendirebiliyor. Örneğin Man of Steel‘de yaşananlardan sonra vatandaşlar Superman’e bir kahraman olarak mı yaklaşmalı yoksa onu bir tehdit olarak mı görmeli diye konuşuluyordu. Ardından Batman v Superman yaşandı. Justice League’de de yine insanların aslen yaşananlara dair bir fikri yoktu. Şimdiye kadar olanlar yüzünden Justice League mi suçlanıyordu yoksa başkası mı bilmiyorduk. Shazam’ın fragmanıyla birlikte bu gizem perdesi ortadan kalktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pek çok Justice League göndermesinin yer aldığı fragmanda dikkat çeken bir gazete sayfası vardı. En başta “Superman geri döndü” sözleri öne çıkıyor. Fakat asıl cümle çok daha ufak. Bu gazete manşetine yakından bakan DC hayranları “Amazonlu kadın ve Batman Lex Luthor’un alt edilmesine yardım etti” sözleri yer alıyor. Buradan da anlıyoruz ki vatandaş kahramanlarımızı değil, doğru kişiyi suçluyor. Justice League üyelerini desteklemeyi tercih ediyor. Bu detay ileride DC‘nin sinema evreninin şekillenmesinde büyük rol oynayacak gibi görünüyor.

İlgili video

Justice League fragmanı