reklamı kapat

POPÜLER

Shazam

Zachary Levi’nin enteresan Shazam olma hikayesi

DC çizgi romanlarından uyarlanan Shazam karakterine Zachary Levi hayat veriyor. Fakat onun bu rolü almasının arkasında oldukça enteresan bir hikaye yatıyor.

Bildiğiniz gibi DC son zamanlarda uyarlama filmlerinde büyük sıkıntı yaşıyordu. Özellikle Batman v Superman, Suicide Squad ve Justice League büyük hayal kırıklığı oldu. Bu gidişatı düzeltenler sırasıyla Wonder Woman, Aquaman ve Shazam oldu diyebiliriz. Shazam’ın en büyük şansıysa Zachary Levi gibi komedi konusunda başarılı bir başrole sahip olması. Ancak görünen o ki rol için akla gelen ilk isim Zachary Levi değilmiş. Aksine sevilen oyuncunun başka bir karakter için deneme çekimi yolladığı ancak Shazam için seçildiği ortaya çıktı. Bu enteresan hikayeyi filmin yönetmeni David F. Sandberg açıkladı.

“Aslında Zachary Levi’nin rolü almasının ardında değişik bir hikaye var. Normalde o bize Freddy’nin büyük hali için bir deneme çekimi yollamıştı. Fakat bu videoyu gördüğümde onun kesinlikle Shazam olduğunu düşündüm.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğrusu filmin yönetmenliğini üstlenen David F. Sandberg’in bu konuda doğru bir karar verdiğini kabul etmek gerekiyor. Filmin hem komedi ağırlıklı yönünü hem de kahramanlık yanını kaldırabilecek çok fazla oyuncu yok. Levi ise rolün altından başarıyla kalkıyor.

İlginizi çekebilir

Shazam’dan Aquaman 2 şakalı tanıtımı