reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Marvel Avengers Endgame filminin süresini savundu

Marvel stüdyolarının imzasını taşıyan Avengers Endgame bu dünyada geçen en uzun film olacak. Stüdyonun başındaki Kevin Feige ise sürenin uzun olmadığını düşünüyor.

Kısaca özet geçmek gerekirse Russo kardeşlerin yönettiği Avengers Endgame yaklaşık üç saat sürecek. Bu normalde bir Hollywood filmi için fazlasıyla uzun bir süre. Fakat on senelik geçmişin ardından hikayeyi sonlandırmak kolay olmuyor. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige sürenin uzun olmadığını düşünüyor. Üç saati şu sözlerle savunuyor:

“Her zaman söylediğim gibi bir film olması gerektiği kadar uzun olmalı. Aşırı uzun filmlerin hayranı değiliz. Gereksiz yere filmi uzatmayı sevmiyoruz. İzleyicilerin seyrederken bitmesini istemeyeceği işler çekmeye çalışıyoruz. Bittiği anda yeniden izlemek isteyeceğiniz filmler çekmek istiyoruz. İyi bir filmde tuvalete gitmek için uygun bir zaman bulamamak gerekiyor. O zaman film gerçekten olmuş demektir. Eğer doğru hissettirmeyen bir şeyler varsa filmi kesmeye, yeniden şekillendirmeye devam ediyoruz. Böylece süreyi kısaltmış oluyoruz. Avengers Endgame’de de öyle oldu. Film izlerken çok heyecan vericiydi ve hızla akıyordu. Böylece ideal uzunluğa ulaştığımıza karar verdik. Filmi izleyen herkesin de böyle düşüneceğine eminim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel hayranları zaten Avengers Endgame’in süresinden fazlasıyla memnun diyebiliriz. Filmin normalden uzun olması kimseyi rahatsız etmiyor. Sonucun MCU hayal kırıklığına uğratacağını hiç sanmıyoruz.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı