reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Marvel

Marvel’ın başına bela olan Avengers Endgame süresi

Avengers Endgame normal filmlerden uzun olan süresiyle Marvel stüdyolarının başına bela oldu. Stüdyo süre yüzünden ortaya çıkan problemi çözmek için kolları sıvadı.

Öncelikle bilmeyenler için özetlemek gerekirse Avengers Endgame Marvel’ın en uzun filmi olacak gibi görünüyor. Joe ve Anthony Russo’nun açıklamalarına bakılırsa sürenin üç saatin altına inmesi pek mümkün görünmüyor. Avengers Infinity War’da yaşananların ardından olayların iki saat gibi kısa bir sürede toparlanmasının mümkün olmayacağı zaten barizdi. Bu yüzden Avengers Endgame büyük ihtimalle üç saatlik bir film olarak karşımıza çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu süre Hollywood filmleri standardını baz aldığımızda fazlasıyla uzun. Türkiye’de filmlerde ara verildiği için sürenin üç saat olması büyük bir sıkıntı yaratmıyor. Fakat Amerika’da ve pek çok farklı ülkede filmler arasız şekilde gösteriliyor. Bu da izleyicilerin üç saat boyunca salondan çıkmaması gerektiği anlamına geliyor. Elbette üç saat tuvalete gitmeden, su içmeden veya bir şeyler yemeden geçirmek için fazlasıyla uzun bir süre. Bu yüzden Marvel stüdyolarının Amerika’daki sinemalarla irtibata geçtiği ve sadece Avengers Endgame için film arası uygulamasının geri döndürülmesini talep ettiği söyleniyor. Üç saatlik uzunluğu göz önünde bulundurunca bunun pek de mantıksız bir talep olmadığını söyleyebiliriz. Bu da stüdyonun izleyici memnuniyeti için ekstra çaba sarf ettiği anlamına geliyor. Bakalım Marvel’ın bu talebi sinemalar tarafından nasıl karşılanacak?

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı