reklamı kapat

POPÜLER

Shazam

Shazam filminin Justice League bağlantıları

DC çizgi romanlarından uyarlanan son film olan Shazam Justice League’e göz kırpan sahneleriyle dikkat çekiyor. Peki filmde ne gibi bağlantılar yer alıyor?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısm Shazam filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


5 Nisan’da vizyona giren Shazam filmi DC sinematik evreninde geçiyor. Bu sebeple pek çok Justice League göndermesine ev sahipliği yapıyor. Filmin başından sonuna kadar Batman’in aletlerinden batarang olsun, DC kahramanlarına dair oyuncaklar olsun gırla! Bunun yanında kahramanlarımızın Justice League oyuncakları da dikkatlerden kaçmıyor. Kısacası Shazam’ı izlerken tıpkı bizler gibi bu kahramanlara hayran karakterler görüyoruz. Fakat filmin asıl bağlantısı finalde karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslına bakarsanız Shazam’da Superman’in boy göstereceği uzun zamandır konuşuluyordu. Onun filmde ufak bir sahneyle yer alacağı ve Justice League bağlantısını sağlayacağı tahmin ediliyordu. Final sahnesinde beklenen bağlantının sağlanmasına şahit oluyoruz fakat bu pek de hayal ettiğimiz gibi olmuyor. Fikmin finalinde Freddy çevresindekilere Shazam’ı tanıdığını söylüyor ve onu öğle yemeğine çağırıyor. Billy Batson başta daveti kabul etmese de sonra yanında sürpriz bir misafir getiriyor. Freddy Shazam’ı görmeyi beklerken onun hemen yanında Superman’in yer aldığını görüyoruz. Sadece boyundan altını gördüğümüz kahramanımızın elinde tabldotu yer alıyor. Sahne tam bu noktada son buluyor. Böylece Superman’in suratını göremiyoruz. Bu da sahnenin Henry Cavill ile değil, bir dublörle çekildiğini ortaya koyuyor.

İlginizi çekebilir

Shazam’dan Aquaman 2 şakalı tanıtımı