reklamı kapat

POPÜLER

Shazam

Shazam filminde gizli kalan Suicide Squad göndermesi

Kısa bir süre önce vizyona giren Shazam filminde herkesin gözünden kaçan ufak bir Suicide Squad göndermesinin yer aldığı anlaşıldı. Bu ufak gönderme Joker ve Harley Quinn’e selam çakıyor.

Zachary Levi’nin rol aldığı Shazam temelde DC sinema evrenine fazlasıyla bağlı bir yapım. Justice League, Batman, Superman ve Aquaman gibi pek çok farklı kahramana gönderme yapıyor. Özellikle Freddy’nin hayranlık duyduğu karakterler filmde bir sürü gönderme yer almasına sebep olmuştu. Fakat bunların dışında gözden kaçan farklı bir göndermenin olduğu fark edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısaca bahsetmek gerekirse Billy Batson Shazam’ın güçlerini elde ettikten sonra bir süper kahramana dönüşüyor fakat güçlerinin tam olarak ne olduğunu bilmiyordu. Bunu keşfedebilmek için Freddy ile birlikte bir dizi test yapıyorlardı. Bu testleri geniş bir alan sunması için terk edilmiş bir depoda gerçekleştiriyorlardı. Bu depoda ise ACE Chemicals logosu dikkatli DC hayranları tarafından fark edildi. Peki ACE Chemicals neye gönderme yapıyor? DC çizgi romanlarında ve son olarak Suicide Squad filminde Joker’in ve Harley Quinn’in dönüşümü ACE Chemicals’ta gerçekleşiyordu. Normalde bu ufak bir detay gibi algılanabilir ancak Warner Bros stüdyolarının yeni Suicide Squad’ı çekmek için harekete geçtiğini biliyoruz. Bu da göndermenin bilinçli olarak yerleştirildiğini gözler önüne seriyor. Shazam, Joker ve Harley Quinn arasında ufak bir bağlantı oluşmasına vesile oluyor.

İlginizi çekebilir

Shazam’dan Aquaman 2 şakalı tanıtımı