reklamı kapat

POPÜLER

Shazam

DC hayranlarının fark etmediği Shazam hatası

DC sinema evreninin farklı yapımlarından Shazam filminde izleyicilerin dikkatinden kaçan bir devamlılık hatası olduğu ortaya çıktı. Bu hatayı filmin yönetmeni David F. Sandberg paylaştı.

Bildiğiniz gibi DC filmlerinin geleceğindeki belirsizlik devam ediyor. Warner Bros. varolan dünyayı rafa kaldırıp yeni bir evren mi kuracak, birbirinden bağımsız yapımlar mı seyredeceğiz bilmiyoruz. Tüm bunlar Matt Reeves’in yönettiği The Batman‘e dair alınan kararlarla birlikte netlik kazanacak. Bu süreçte kafalar fazlasıyla karışmış durumda. Eski yapımlara dair detaylar ise yüzümüzü güldürmeyi başarıyor.

Başrolünü Zachary Levi’nin üstlendiği Shazam filmi farklı bir DC uyarlaması olarak karşımıza çıkmıştı. Önceki filmlerin karanlık havasının aksine çok daha çocuksu, eğlenceli bir hikaye seyretmiştik. Ancak görünen o ki bu filmde de gözümüze çarpmayan pek çok hata yer alıyordu. Normalde bu tarz hataların hayranlar tarafından bulunup internet dünyasında paylaşılmasına alışkınız. Fakat bu seferki hatayı açıklayan Shazam’ın yönetmenliğini üstlenen David F. Sandberg oldu.

Shazam devamlılık hatası

Yukarıda paylaştığımız fotoğrafta David F. Sandberg‘in bahsettiği hatalar net bir şekilde görülüyor. Buna sinema ve televizyon dünyasında devamlılık hatası deniyor. Sahne devam ederken aniden ortaya çıkan bu görsel farklılık izleyicilerin bir film izlediğini hatırlamasına neden oluyor. Çünkü arka arkaya izlediğimiz karelerin aslında farklı zamanda çekildiğini hatırlamamızı sağlıyor. Yukarıdaki karede de temizlik görevlilerinin önündeki kova ve olayları izleyen alışveriş merkezi müşterilerinin kaybolan poşetleri devamlılığı bozuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Shazam fragmanı