reklamı kapat

POPÜLER

Shazam

Shazam filminin şaşırtan bütçesi ortaya çıktı

Başrolünü Zachary Levi’nin üstlendiği DC uyarlaması Shazam çok yakında vizyona girecek. Peki bu filmin çekilmesi için ne kadar bütçe ayrıldı? Ortaya çıkan rakam enteresan bir şekilde bizleri şaşırtmayı başarıyor.

Yönetmenliğini David F. Sandberg’in üstlendiği Shazam filmi sonunda 5 Nisan’da izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar yapılan yorumlara ve verilen puanlara bakılırsa karşımızda oldukça başarılı bir çizgi roman uyarlaması yer alıyor. Peki Warner Bros. stüdyoları Billy Batson’ın Shazam’a dönüşüm hikayesi için ne kadar bütçe ayırdı? Screen Rant sitesinin haberine göre Shazam’ın 90 milyon dolarlık bir bütçesi bulunuyordu. Bu normalde Hollywood filmleri özellikle de çizgi roman uyarlamaları baz alındığında oldukça ufak bir rakam olmasıyla dikkat çekiyor. Yakın zamanda gösterime giren Venom da benzer bir bütçeye sahipti. DC’nin bir önceki uyarlaması Aquaman’in bütçesi ise bunun çok üstündeydi. Fakat o filmde görsel efektlerin fazlasıyla önemli olduğunu da unutmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaklaşık 100 milyon dolara çekildiği söylenen Shazam filminin gişede elde edeceği hasılat büyük merak konusu. Filmin Aquaman gibi 1 milyar dolar sınırını aşması pek mümkün görünmüyor. Buna rağmen elde edeceği kazanç her şekilde Warner Bros stüdyoları memnun edecek gibi görünüyor. Bu doğrultuda Shazam 2’nin duyurulması da uzun sürmeyecektir.

İlginizi çekebilir

Shazam’dan Aquaman 2 şakalı tanıtımı