reklamı kapat

POPÜLER

Shazam

Shazam ilk fragmanıyla DC üzerindeki kara bulutları dağıtıyor [Video]

DC üzerindeki kara bulutları Shazam! filmiyle dağıtmaya hazırlanıyor. Film komik ve eğlenceli ilk fragmanını paylaştı.

Geçtiğimiz hafta sonu San Diego Comic Con’da yayınlanan sayısız fragmandan biri de Shazam! filmine ait. Zachary Levi’nin başrolünü üstlendiği film, karanlık yapısıyla çok eleştirilen DC Sinematik Evreni’ne biraz “ışık” getirecek gibi görünüyor. Shazam’in oluşum hikayesini anlatan film, karaktere uygun şekilde hayli esprili bir dille geliyor. DC’nin haşarı çocuğu Billy Batson, çizgi roman sayfalarından beyaz perdeye atlayarak Warner Bros.’un DC problemini çözebilir mi dersiniz? İlk fragmandan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki, en azından kesinlikle denemiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Komiklikler şakalar

Öncelikle şunu söyleyelim, DC’nin sinemadaki ciddi ve karanlık yansımasından memnunsanız Shazam fragmanı size bir garip gelebilir. Ancak karakteri tanıyorsanız, fragmanın tam da nokta atışı yaptığını söylemek mümkün. Tabii bu cümleleri yazarken elimizi tahtalara vurmadan edemedik. Zira Warner Bros. güzel fragmanlar yayınlayıp sonra sahneleri yeniden çekip, filmden çıkararak korkunç işler sunabiliyor. En yakın örneğini Suicide Squad filminde görmüştük…

Bir Batman ya da Superman kadar popüler olmadığı için sinema izleyicisine çok da tanıdık gelmeyecek olan kahramanımızın oluşum hikayesi ise tam istediğimiz kıvamda bir komiklik düzeyinde. Billy Batson evlatlık olarak gittiği yeni koruyucu ailesine alışmada ilk etapta biraz zorluk çekiyor. Süper kahraman meraklısı yeni üvey kardeşi ile alışma evrelerinden sonra beklenmedik bir şekilde yeni gücüne kavuşuyor. “Shazam!” dediği anda yetişkin bir adama dönüşen ve özel güçlerini kullanabilen Batson tahmin edersiniz ki bir çocuk olarak bunu hayli eğlenceli buluyor.

Karakterin Justice League’e katılma evresini ise şimdiden merak ediyoruz. Ciddi süper kahraman grubunu silkeleyerek şakalarıyla ortamı ısıtacak gibi. Hatta Flash ile beraber belki ortamı birazcık fazla şakaya bile boğabilir… Zachary Levi’nin başrolü üstlendiği film eğlenceyi 19 Nisan 2019‘da vizyona taşıyor.