reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy

Marvel’a Guardians of the Galaxy’nin yönetmenini kovduran tweetler

İki Guardians of the Galaxy filminin de yönetmenliğini üstlenen James Gunn seneler önce attığı tweetlerin açığa çıkmasının ardından Marvel tarafından kovuldu.

Advertisement

Aslına bakarsanız James Gunn’ın başına gelenler hiç beklenmedik bir şekilde gündeme geldi. Guardians of the Galaxy filmlerini beyaz perdeye taşımasıyla tanıdığımız yönetmenin geçmişte attığı tweetler ortaya çıktı. Yaklaşık 10 sene önceye ait bu tweetler mizahın sınırlarını zorluyor. Bahsi geçen tweetlerin ortak özelliği ise çocukları cinsel içerikli tweetlere alet etmesi diyebiliriz. Elbette bu paylaşımların ortaya çıkmasının ardından James Gunn büyük tepki gördü. Marvel stüdyoları da hızla harekete geçti.

“James Gunn’ın Twitter hesabındaki tutumu, paylaşımlarının elle tutulur bir yanı olmaması ve stüdyomuzun değerleriyle örtüşmemesi sebebiyle onunla iş ilişkimizi kesme kararı aldık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan bu açıklamayla birlikte James Gunn işten çıkartıldı. Marvel’ın Disney gibi aile değerlerine önem veren bir stüdyo çatısı altında çalıştığını düşününce alınan karar hiç de şaşırtıcı değil. Gunn ise bir açıklama yaparak hatasının farkında olduğunu ve o zamandan bu yana değiştiğini ifade etti. Onun açıklamalarının ardından Hollywood‘da pek çok ünlü James Gunn’ın yeniden işe alınması için harekete geçti. Yıldız isimler ona destek veren açıklamalarda bulundu. Fakat Marvel’ın geri adım atacağını pek sanmıyoruz. Aksine Guardians of the Galaxy 3‘ün geleceğindeki belirsizlik bir süre daha devam edecek gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War kamera arkası