reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy oyuncularından kovulan James Gunn için açıklama

Geçtiğimiz hafta geçmişte attığı tweetlerin ortaya çıkması üzerine işine son verilen yönetmen James Gunn için Guardians of the Galaxy oyuncuları bir mesaj yayınladı.

Advertisement

Marvel Sinematik Evreni’nde geçtiğimiz hafta sarsıcı bir olay yaşandı. Guardians of the Galaxy serisinin yönetmeni James Gunn’ın artan Trump karşıtı söylemlerinin ardından eski tweetlerini karıştıran Trump destekçileri, Gunn’ın espri anlayışının çarpık olduğu bazı tweetler buldu. Çocuklarla ilgili cinsel içerikli şakaların da yer aldığı bu tweetler bir anda sosyal medyada büyük yankı uyandırınca Disney yönetmenle bağlarını kopardığını açıkladı. Bu da sosyal medyayı ikiye böldü. Bir grup Gunn’ın geçmişte yaptığı şakalar yüzünden kovulmasını kabul edilemez bulurken, bir grup da her konunun şaka olmayacağını savunuyordu. Bu süre zarfında sessizliğini koruyan (en azından bir kısmı) Guardians of the Galaxy ekibi, konuyla ilgili toplu bir mesaj yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Although I don’t support James Gunn’s inappropriate jokes from years ago, he is a good man. I’d personally love to see him reinstated as director of Volume 3. If you please, read the following statement- signed by our entire cast.

chris pratt (@prattprattpratt)'in paylaştığı bir gönderi ()

“Gunn’ı destekliyoruz”

Altında Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Bradley Cooper, Vin Diesel, Sean Gunn, Michael Rooker ve Pom Klementieff’ın imzaları bulunan metninde oyuncular Gunn’ı tamamen desteklediklerini belirtiyor. Gunn’ın geçmişte yaptığı şakaları savunmadıklarını kaydeden grup, onun tutarlı davranışlarının da altını çiziyor. Gunn’ın hayatlarında önemli bir noktada olduğunu belirten oyuncular, gelecekte de tekrar Gunn’la çalışmak için sabırsızlandıklarını kaydediyor. Linç kültürünün sonlanmasını dilediklerini yazan ekip, yaşanan politik bölünme yüzünden kişilerin kurban edildiğine dikkat çekiyor.

Üçüncü filmin 2019’un ilk aylarında çekimine başlanması bekleniyordu. Disney cephesinden Gunn’la ilgili farklı bir karar çıkmadığı sürece ekip yeni bir yönetmenle yola devam edecek.

İlgili video

Infinity War’dan silinen Guardians of the Galaxy sahnesi