reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro sızıntısı olası teknik özellikleri müjdeliyor

Huawei’nin önümüzdeki sonbaharda çıkması beklenen yeni amiral gemisi modeli Mate 20 Pro olduğu iddia edilen yeni sızıntı özellikleri açık ediyor.

Huawei Mate 20 Pro, 2018 bitmeden, iddialı Android cihazlar listesine adını yazdırmaya hazırlanıyor. Weibo‘da yer alan bir sızıntı ise cihazın tasarımını ve olası özelliklerin ortaya koyuyor. Etkileyici bir en-boy ekran oranıyla geldiği görünen cihaz, iddialara göre Çinli devin yakında tanıtacağı Kirin 980 işlemciden güç alacak. Bildiğiniz gibi Çinli dev gelişmiş cihazlarında bir süredir yapay zeka destekli Kirin 970’i kullanıyordu. Övgü toplayan bu işlemcinin ardından gelecek olan Kirin 980’in performansı ise neredeyse yeni akıllı telefon modellerinden daha çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro

Kirin 980 tanıtımı IFA’da

İşlemcinin gücüne ilişkin detayları ise 31 Ağustos’ta Çinli devin IFA’da gerçekleştireceği sunumda görebileceğiz. Mate 20 Pro modeline dönecek olursak, işlemci detayının yanı sıra ekrana entegre edilmiş bir parmak izi sensörünün de geleceği iddialar arasında. 42 MP çözünürlüklü üçlü arka kamera kurulumu ile gelmesi beklenen cihazın 40W hızlı şarj destekleyeceği de söyleniyor. Kamera kurulumu açısından P20 Pro modelinin üzerine ufak bir geliştirilme yapılmış gibi. Cihazın temel versiyonu için fiyat tahminleri yaklaşık 730 dolar civarında dolanıyor. Farklı konfigürasyon alternatifleriyle fiyatın artması olası.