reklamı kapat

POPÜLER

Mavic 2

DJI Mavic 2 Pro hakkında dikkat çekici detaylar

DJI, merakla beklenen yeni Mavic Pro’nun yolda olduğunu açıkladı. Şirket, Mavic Pro’nun yeni sürümlerini yanlışlıkla bir reklam sayesinde yayınladı.

Resmi tanıtımından önce ortaya çıkan bilgilere göre iki farklı Mavic 2 modeli yolda. Önümüzdeki günlerde tanıtılmasını beklediğimiz modellerden ilki Mavic 2 Zoom adını taşıyacak. Bu modelin 28 mm’ye kadar geniş ve 48 mm’ye kadar zoom lensle geleceği belirtiliyor. DJI’ın bir diğer görücüye çıkaracağı drone ise DJI Mavic 2 Pro adını taşıyacak. Bu modelde DJI’ın üst segment drone’larında tercih ettiği 1 inç boyutunda sensörün yer alacağı ifade ediliyor. 1 inçlik sensör sayesinde pro modelinin daha kaliteli fotoğraf ve video çekeceği dile getiriliyor. İlk Mavic Pro’da 1/2.3 inç boyutunda sensör yer aldığını belirtmekte yarar var. DJI Mavic 2 serisinin en dikkat çekici tarafı ise Hasselblad imzalı kamerayla birlikte gelecek olması. Hasselblad imzalı kameralar sayesinde drone’ların çok daha kaliteli çekimler gerçekleştireceğini şimdiden söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mavic 2 güvenlik konusunda iyileştirmelerle geliyor

DJI Mavic 2 ile güvenlik de artıyor. Modelin ön ve arkası yanında yanlarında da kamera yer alıyor. Bu sayede modelin yanal uçuşlarda da çevresini tarayacağı ve çarpmaları önleyeceği söyleniyor. Yani 360 derece çarpma önleme özelliği olacak drone, özellikle yeni başlayanları büyük sorunlardan kurtaracak gibi duruyor. Resmi olarak ne zaman tanıtılacağı bilinmeyen ürün, Mavic Pro ile hemen hemen aynı katlanabilir tasarımı kullanıyor. Bu cihazın oldukça taşınabilir olduğu anlamına geliyor. İki farklı sensör modülü ile elde edilebileceği de gelen bilgiler arasında yer alan yeni Mavic, söylendiği kadarıyla daha da güçlü motorlar üzerine kuruluyor.

İlgili Video

İşte Mavic Air