reklamı kapat

POPÜLER

mavic

Dört gözle beklenen DJI Mavic 2’nin tanıtım tarihi belli oldu

DJI’ın merakla beklenen yeni drone’u Mavic 2’nin tanıtım tarihi belli oldu. Uzun zamandır dedikodusu konuşulan Mavic 2 Pro, 23 Ağustos’ta gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak. DJI’ın Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma göre drone, dikkat çekici özelliklerle geliyor.

DJI’ın iki yeni drone modelini görücüye çıkarması bekleniyor. Modellerden ilki Mavic 2 Zoom adını taşıyacak. Bu modelin 28 mm’ye kadar geniş ve 48 mm’ye kadar zoom lensle geleceği belirtiliyor. DJI’ın bir diğer görücüye çıkaracağı drone ise DJI Mavic 2 Pro adını taşıyacak. Bu modelde DJI’ın üst segment drone’larında tercih ettiği 1 inç boyutunda sensörün yer alacağı ifade ediliyor. 1 inçlik sensör sayesinde pro modelinin daha kaliteli fotoğraf ve video çekeceği dile getiriliyor. İlk Mavic Pro’da 1/2.3 inç boyutunda sensör yer aldığını belirtmekte yarar var. DJI Mavic 2 serisinin en dikkat çekici tarafı ise Hasselblad imzalı kamerayla birlikte gelecek olması. Hasselblad imzalı kameralar sayesinde drone’ların çok daha kaliteli çekimler gerçekleştireceğini şimdiden söylemek mümkün.

DJI Mavic 2, güvenlikte yeni standartlar belirleyecek

DJI Mavic 2 ile güvenlik de artıyor. Modelin ön ve arkası yanında yanlarında da kamera yer alıyor. Bu sayede modelin yanal uçuşlarda da çevresini tarayacağı ve çarpmaları önleyeceği söyleniyor. Yani 360 derece çarpma önleme özelliği olacak drone, özellikle yeni başlayanları büyük sorunlardan kurtaracak gibi duruyor.

İlgili Video

İşte Mavic Air