reklamı kapat

POPÜLER

Battlefield 5’in yeni detayları ortaya çıktı

Battlefield 4’ün piyasaya sürülmesinin üzerinden uzun bir zaman geçti. Bu süreç içerisinde Battlefield Hardline ve yine aynı ekibin elinden çıkan Star Wars Battlefront oyunları karşımıza çıktı ancak tam anlamıyla Battlefield serisinin bir devam oyununu göremedik. İsviçreli bir perakende mağazasının sızdırdığı bilgi ise Battlefield 5’in bomba gibi geldiğini gösteriyor.

Listelenen oyuna baktığımızda Battlefield 5‘in I. Dünya Savaşı dönemini konu alacağı görülüyor. Bu dönem uzun yıllar önce savaş oyunları için çok popülerdi. Daha sonrasında ise modern savaşlara olan ilgi arttı ve dolayısıyla oyunlar da bu döneme yönelik olmaya başladı. Ancak günümüzde yeniden I. Dünya Savaşı oyunlarıyla ilgili bir talep oluştu. Görünüşe bakılırsa Battlefield 5, piyasadaki bu talebi karşılamak niyetinde.

Sızıntıdaki bir diğer önemli bilgi ise oyunun türüyle ilgili. Battlefield serisi her zaman Call Of Duty’e göre daha fazla taktiksel öğe içeriyordu. Ancak buna rağmen tam anlamıyla taktiğe dayalı bir oyun değildi. Yeni oyunun türü ise taktik tabanlı FPS olarak görünüyor. Bu da serinin farklı bir kimliğe bürünebileceğini gösteriyor. 26 Ekim tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkacağı söylenen oyunla ilgili tüm bu bilgiler şu anda iddia aşamasında. Gerçekliğini öğrenmemiz için ise bir süre daha beklememiz gerekecek.