reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en hafif akıllı gözlüğü

Google Glass ve HoloLens‘ten şimdilik ümidi kesmişken, yeni bir akıllı gözlük duyurusu sürpriz bir yerden geldi. Daha çok yazıcı ve tarayıcılarıyla tanıdığımız –ayrıca akıllı gözlükleri de bulunanEpson, Mobil Dünya Kongresi 2016’nın kapanışını yeni akıllı gözlük modeli MOVERIO BT-300 ile yaptı.

En son 2 yıl önce artırılmış gerçeklik gözlüğü MOVERIO BT-200’ü tanıtan Epson’un MOVERIO BT-300 modeli gözlüğü Si-OLED (Slicon Organic Light Emitting Diode) adında maksimum düzeyde görüntü kalitesi vadediyor. Söz konusu teknoloji ile artırılmış gerçeklik içeriklerinin çok daha kaliteli bir şekilde deneyimleneceği belirtiliyor. 5 megapiksel çözünürlüklü kamerayla gelen gözlüğün pil ömrü ise 6 ay.

Gücünü Intel Atom işlemciden alan gözlük Android 5.1 işletim sistemiyle çalışıyor. Konfor anlamında silikon tutucalara sahip olan gözlüğün daha çok sağlık alanında kullanılması bekleniyor. Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan MOVERIO BT-300’ün kısa bir süre sonra Türkiye’de de satışa sunulacağı belirtiliyor.