reklamı kapat

POPÜLER

Adobe Fresco iPad çizim uygulaması

Beklenen iPad çizim uygulaması Adobe Fresco çıktı [İndir]

 - Güncelleme: 24 Eylül 2019 16:21

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Adobe, uzun süredir beklenen iPad çizim uygulaması Adobe Fresco ile karşımızda.

Daha önce Project Gemini olarak geçen Adobe Fresco, firmanın direkt olarak çizime odaklanan en yeni iPad uygulaması olarak kullanıma çıkmış durumda. Uygulamanın adı biliyorsunuz ıslak alçı ya da sıva üzerine suyla karıştırılmış boya ile yapılan duvar resim tekniği Fresco‘dan geliyor. Yapay zeka Sensei üzerine kurulan Fresco, katmanlı çalışma desteği sunuyor ve tüm araçları arayüzün sol ve sağ taraflarına yerleştiriyor.  Özellikle çok üzerine durulan “canlı fırça” seçenekleri ile dikkat çeken uygulama, burada Sensei’yi devreye sokarak renklerin birbirine gerçekte olduğu gibi geçmesine yani karışmasına imkan tanıyor. Oldukça gerçekçi tasarlandığı söylenen ve gösterilen bu altyapı, deneyenlerden de çok iyi geri dönüşler alıyor. Kişilerin içerisinde vektör çizimler yapmasına da imkan tanıyan uygulama, katmanlı Photoshop dosyalarına da destek veriyor. Bu gerçekten önemli ve kullanışlı bir detay olarak görülüyor. Uygulamanı elbette tam Apple Pencil desteği de bulunuyor.

Adobe Fresco iPad çizim uygulaması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adobe Fresco iPad çizim uygulaması gelişmiş bir seçenek

Uygulama şu an iOS 12.4 ve üstü işletim sistemine sahip iPad Pro, iPad Air (3. jenerasyon), iPad (5. ve 6. jenerasyon) ya da iPad mini (5. jenerasyon) modelleriyle aktif olarak kullanılabiliyor. Direkt olarak buradan indirebileceğiniz Fresco, ilerleyen dönemde Microsoft Surface ve Wacom Mobile Studio Pro’ya da gelecek deniyor. Uygulama güzel olmasına rağmen halen kişiler söz verilen Photoshop’u bekliyor.

İlgili Video

  • Fiyat Creative Cloud aboneliğiyle
  • Boyut 521 MB
  • Yükle App Store