reklamı kapat

POPÜLER

Benzinle çalışan kalemtıraş geliştirdi [Video]

Günümüzde elimizin altında bilgisayar, telefon ve tablet gibi cihazlar bulunduğundan dolayı kalemlere eskisi kadar ihtiyaç duymuyoruz. Dolayısıyla kalemtıraşa rastlamak da pek mümkün olmuyor. Zaten tüm kalemtıraşlar hemen hemen birbirinin aynısı olduğu için pek ilgi çekici bir yanları da bulunmuyor. Yakıtla çalışan bu kalemtıraş ise hem farklı tasarımıyla hem de eğlenceli yapısıyla diğerlerinin bir adım önüne geçiyor.

Mike Moyer tarafından geliştirilen kalemtıraşın neredeyse tüm parçaları uzaktan kumandalı bir oyuncak arabadan alınmış. Oyuncak arabanın yakıtla çalışan motoru temel alınarak geliştirilen kalemtıraşı çalıştırmak da bir hayli basit. İlk önce yakıtı doldurulan motor çalıştırılıyor ve sonrasında kalemtıraş kısmının çalışmasını sağlayan kol ileri doğru ittiriliyor. Bu kol itildiğinde dönen bir aksam ile kalemtıraşın kalemi açan kısmı oldukça hızlı bir şekilde döndürülüyor. Sonuçta ise 7 saniyede 3 kalem açmak mümkün oluyor.

Piyasada elektrikli kalemtıraşlar bulunuyor fakat benzinli motorla çalışan bu kalemtıraş hız olarak rakiplerini geride bırakıyor. Devamlı olarak yakıta gerek duymasıyla epey masraflı olan kalemtıraşın pek de kullanışlı olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak gerek görünüşü gerekse sesiyle oldukça havalı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABERLER