reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Beyaz perdenin efsaneleri karşı karşıya geliyor: Godzilla vs. Kong

Hollywood’un efsaneleri arasında yer alan King Kong kısa bir süre önce sinemaya geri dönmüştü. Sevilen kahramanımız şimdi daha büyük bir mücadeleyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ona bu yeni macerasında bir başka efsane olan Godzilla eşlik edecek. Böylece sinemanın en meşhur canavarları birbirlerine karşı mücadele verecek.

Advertisement

Bildiğiniz gibi bu iki efsane karakter daha önce de karşı karşıya gelmişti. Yine King Kong vs. Godzilla ismiyle anılan bu proje 1962 yılında vizyona girmişti. Japonların sinemaya taşıdığı hikaye bir sene sonra yeniden düzenlenerek Amerikan izleyicinin karşısına çıkmıştı. Warner Bros. yarattığı yeni canavarlar dünyası ile farklı maceraların temelini atıyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse bu canavarlar dünyası 2014 yılındaki Godzilla filmiyle başlatıldı. Onu bu sene vizyona giren Kong: Skull Island izledi. Böylece King Kong’un şimdiye kadar yaşadıklarını görme fırsatı elde ettik. 2019’da Godzilla: King of the Monsters projesiyle bir başka efsane olan Godzilla’yı yeniden tanıyacağız. Ardından 2020’de vizyona girecek Godzilla vs. Kong ile büyük karşılaşma yaşanacak.

Şimdi uzun zamandır beklenen bu projenin yönetmenliğini Adam Wingard‘ın üstleneceği açıklandı. You’re Next ve Blair Witch (2016) ile tanınan yönetmen son olarak Netflix’in Death Note uyarlaması için kamera arkasına geçmişti. Şimdi ise Godzilla vs. Kong’yı beyaz perdeye taşıyan isim olacak. Bu heyecan uyandıran yapımın senaryosunu kimin yazacağı ise hala belli değil.