reklamı kapat

POPÜLER

Bildirimleri gösterebilen akıllı ayna

Do It Yourself, yani “Kendin yap” akımının büyümesiyle birlikte dünyanın farklı bölgelerinde birbirinden ilginç projeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Reddit yazarlarından Nick Nothom‘un akıllı aynası da bunlardan biri.

İnsanların bilgiye farklı yollardan ulaşması için böyle bir çalışma yaptığını açıklayan Nothom, akıllı ayna ile bildirimlerin hiç olmadığı kadar değişik bir şekilde kullanıcıya ulaştığına dikkat çekti. Duvara asılan ayna üzerinde yaptığı çalışma ile aynaya bildirim gösterme özelliği kazandıran Nothom, bu ayna üzerinde hava durumu, takvim ve mesajların takip edilebileceğini belirtiyor. Ayrıca istenen farklı bildirimlerin sisteme dahil edilmesinin de mümkün olduğunu söylüyor. Aynaya telefon, tablet ve hatta akıllı saat bildirimlerinin de geldiği ifade ediliyor.

Geliştirilen aynanın alınan farklı parçalarla yapıldığı ve aynanın toplam maliyetinin 500 doların üzerinde olduğu dile getiriliyor. Aynanın diğer kullanıcılar tarafından evde nasıl yapılabileceğiyle ilgili bir bilgi ise verilmiş değil. Teknolojik açıdan etkileyici görünen bu ayna belki de ileride evlerin ayrılmaz parçalarından biri olabilir, ne dersiniz?

ayna

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Bildirimleri gösterebilen akıllı ayna” için bir cevap

  1. Hasan Civelek dedi ki:

    Ayna değil de araba camında bu işi yapmanın kolay bir yolunu bulsalar harika olur:)