reklamı kapat

POPÜLER

Bildirimleri parmak ucunuza getiren akıllı yüzük: Modulaj

Giyilebilir teknoloji alanı ağırlıklı olarak bileklik, saat ve kolye gibi aksesuarlara yönelmişken bir süredir akıllı yüzüklere dair yeni projeler duymuyorduk. TRiiNG‘in Kickstarter projesi ise giyilebilir teknoloji pazarına yeni bir akıllı yüzüğü dahil etmek istiyor.

Akıllı yüzüklerin henüz çok popüler olamamasının bazı sebepleri var. Mevcut donanım çözümleri ne yazık ki zarif tasarımların önüne geçiyor. Yüzüğün sunduğu özelliklere göre belirli bir donanımı içinde barındırması gerekiyor. Haliyle eğer büyük hatlara sahip kaba yüzükler de herkese hitap etmiyor. TRiiNG’in yeni tasarımı Modulaj da çok farklı değil ne yazık ki. Kare bir gövdeye sahip olan Modulaj, ilk etapta Glace, Ciel ve Noir olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geliyor. Titanyum gövde üstüne safir malzeme tercihinde bulunan Modulaj, büyük bir yüzüğe göre oldukça şık görünüyor. Yaklaşık 15 gram ağırlığında olan yüzük IP5 standartlarında suya dayanıklılık da sunuyor.

Üç ana ihtiyaca göre şekillenen akıllı yüzük, iletişimi kolaylaştırmak, güvenliği sağlamak ve üretkenliği artırmak üzerine geliştirilmiş. Akıllı telefonunuza gelen çağrı, SMS ve e-posta bildirimlerini parmağınıza taşıyan Modulaj, gelecek etkinlikleri de bildirmekten geri kalmıyor. Telefonunuz çaldığında akıllı yüzükle çağrıları reddetmek de mümkün oluyor. Aynı zamanda yüzükle sahte aramalar gerçekleştirebilir, Modulaj’ı bulunmak istemediğiniz bir ortamdan kaçış aracı olarak kullanabilirsiniz. Modulaj aynı zamanda tehlike anlarında yardım çağrısında bulunmanıza da olanak tanıyor.

Modulaj şarj edilebilir piliyle 24 saatlik bir kullanım sunuyor. Android ve iOS uyumluluğu bulunan akıllı yüzük Bluetooth 4.2 bağlantısını destekliyor. Kickstarter üzerinden bağışları bekleyen Modulaj, 235 dolardan başlayan fiyatlarla satışta. Ürünün Şubat 2018’de destekçilere ulaştırılması bekleniyor.