reklamı kapat

POPÜLER

ChatGPT LOG Tasarım

Bir öğrenci, ChatGPT yardımıyla neredeyse 1 milyon dolarlık iş oluşturdu

Yurt dışında yaşayan Joe Popelas isimli bir öğrenci, üretken yapay zeka ChatGPT üzerinden neredeyse 1 milyon dolarlık iş oluşturdu.

OpenAI tarafından geliştirilen gelişmiş üretken yapay zeka ChatGPT, yapabildikleriyle halen ses getiriyor ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. OpenAI’ın sürekli olarak geliştirdiği sistem, bugün birçok örneği bulunan ticari başarılardan birsiyle gündemde yer alıyor. Aktarıldığı kadarıyla Toronto’da yaşayan 20 yaşındaki Joe Popelas adındaki bir bilgisayar bilimleri öğrencisi, 1 milyon dolar değere yaklaşan bir kitap işi oluşturmayı başarmış ve bunu kitapları ChatGPT’den yararlanarak üreterek gerçekleştirmiş. Üretken yapay zekadan yardım alarak oluşturduğu kitapları, yine ChatGPT’yi kullanarak Pinterest platformunda pazarlayan Popelas, yapay zeka ile kitap yazmaya Ağustos 2022’de başlamış ve ekim ayında bu çalışmaları üzerinden kâr etmeye başlamış. Sürpriz olmayacağı üzere Popelas’ın bu macerası başta çok pürüzsüz şekilde ilerlememiş. Yapay zeka tarafından üretilen ilk kitabı başarılı olmamış ancak Popelas’ın cesareti bundan kırılmamış ve genç adam bu başarısızlığı bir öğrenme fırsatı olarak kullanmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rakiplerinin kitaplarını inceleyen Popelas, hatalarından ders almış ve sürece yaklaşımını değiştirerek dikkat çeken ve satılan kitaplar üretmeye başlamış. Bugün gelirinin büyük bir kısmının Pinterest reklamlarından geldiğini ve yaklaşık yüzde 70-80’lik bir kâr marjına sahip olduğunu belirten Joe Popelas, işi için yakın zaman önce 930 bin dolarlık bir teklif almış ve bir yatırımcıyla çalışmaya başlamış. Popelas, doğru kullanıldığında yanlış değil doğru bilgiler barındıran yapay zeka üretimi kitaplarla ilgilenenlerin, alanda gelişmek için yapay zeka modellerini incelemesini, nasıl çalıştıklarını öğrenmesini ve kitap dünyasında çevreye sahip hırslı insanlar bulmasını tavsiye ediyor.

ChatGPT ve getirdiği inanılmaz imkanlar yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli