reklamı kapat

POPÜLER

Bir tasarım ikonunun klasikler arasına giren unutulmaz parçası: 1961 Honda Super Cup Deus

Özel tasarım motosiklet projelerinin en özel örneklerinden olan FireFly, motosiklete ilgi duyan herkesin bir kere dahi olsa deneyimlemek isteyeceği bir model.

Yaptıkları özel tasarımlarla motosiklet dünyasında bir imza haline gelen ve kısa sürede kendi içerisinde giyim, aksesuar ve restoran gibi farklı kollarda meraklılarıyla buluşan Deus ekibi, motosiklete ilgili duyan herkes tarafından kolayca hatırlanabilir. Özel tasarım motosiklet projelerinde 56 yıllık bir kültürü geride bırakan marka günümüzde üretici ayırmaksızın her marka ve segmentte motosiklet üzerine geliştirmeye yapmaya devam ediyor. Kendi içerisinde başlı başlına bir sistem kuran Deus, her markada olduğu gibi çıkış noktasında bu kadar bilinir değildi. Zaman ilerledikçe gerçekleştirilen projelerle değerine değer katan Matthew Roberts ve ekibinin ürettiği ilk projeyse bugün klasikler arasında yer alıyor. 1961 yılında yapılan bu geliştirmeyle iki tekerlek üzerindeki ilk icraatlarını ortaya koyan Deus ekibi işareti anlayan herkese aslında daha ilk projelerinden gelecek için mesajını vermiş.


50cc‘lik bir motorun kullanıldığı ve döneminde “bu zamana kadar üretmiş en önemli motosikletler” listesine girmeyi başarmış Honda Super Cab üzerine yapılan geliştirme aynı zamanda “FireFly” adıyla da biliniyor. Fabrika çıkış motosikletin gövdesinden başlayarak yorumlamaya başlayan Deus ekibi, minimalizm felsefesinin sınırlarını zorluyor. Kırmızı deri koltukla küçük bir dokunuşun yapıldığı gövdenin felsefesindeyse yarış organizasyonlarının izlerini görüyoruz. Hafif alaşım jantlarıyla da bu izlerini devam ettiren FireFly, kullanıcı deneyimi olarak dünya üzerindeki en özel motosikletlerden birisi olarak karşımızda duruyor. Deus’un resmi sitesine buradan ulaşarak motosiklet dışında birçok alanda sunduğu özel tasarımları inceleyebilirsiniz.