reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 ile çektiği fotoğraf sayesinde ünlü oldu

18 Temmuz 2017

Fotoğrafçılık büyük ilgi gören sanat dallarından biri. Fakat başarılı kareler çekmek için pahalı ve ağır fotoğraf makineleri almaya hiç gerek yok. Aksine şimdiye kadar defalarca örnekleriyle karşılaştığımız üzere akıllı telefonlarımız da şahane fotoğraflar çekmemizi sağlayabiliyor. Önemli olan tek şey ise fotoğrafçının marifeti. Filipinlerde yaşayan Francis Olarte‘nin hikayesi de tam olarak bu söylediğimizi kanıtlayacak cinsten.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse, Francis Olarte’nin hikayesi Instagram’a dayanıyor. Singapur’da yaşayan genç adam iPhone 7 ile çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşıyor. Çektiği başarılı fotoğraflar da her geçen gün daha fazla insanın ilgisini çekiyor. Yeğeni Ava ile vakit geçiren adam onun havuzdaki keyifli anlarını ölümsüzleştirmeye karar veriyor. Çektiği fotoğrafı ise kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştı. Onun bu başarılı karesi Apple‘ın dikkatini çekince işler değişti. Fotoğrafın çok beğenilmesinin ardından bu kare “iPhone ile çekildi” reklamlarında kullanıldı. Bu sayede Francis Olarte’nin fotoğrafı dünya genelinde reklam panolarını süslemeye başladı. Mashable’ın dermesine bakılırsa bu başarılı fotoğraf Şangay, Bangkok, Londra, Malezya, Hindistan, Milan ve Toronto gibi bölgelerde kullanılıyor.

Bu gelişmenin ardından Francis’in bir fotoğrafının daha Apple tarafından aynı şekilde kullanıldığı ortaya çıktı. Bu kareyi de haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz. Son olarak Francis Olarte’nin fotoğraflarına buradan erişebilirsiniz.

YORUMLAR