reklamı kapat

POPÜLER

Hondasupercub

Honda’dan ikonik modeli Super Cub ile 100 milyonuncu üretim kutlaması [Galeri]

Sadece Japonya’da satışa sunulacak olan Super Cub, iki farklı versiyonla ikonik hatlarını taşıyarak meraklılarıyla buluşacak.

Günümüzde otomobilden, motosiklete, uçaklardan deniz taşıtlarına kadar pek çok yelpazede ürünler ortaya koyan Honda’nın tarihçesine baktığımızda çıkış noktasının motosiklet olduğunu görebiliriz. 1946 yılında macerasına iki tekerlekli modellerle başlayan markanın otomobil kanadına geçiş süreciyse neredeyse 20 yıl sürdü. Hal böyle olunca marka tarihi içerisinde motosikletin çok daha köklü bir yeri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. 71 yıllık geçmişi geride bırakarak tüm dünya genelinde 100 milyonuncu model üretimini geride bırakan Honda, bunu ikonik modeli Super Cub ile kutlamaya hazırlanıyor. Önümüzdeki aydan itibaren satışa sunulacak olan Super Cub modelleri 1958 yılından beridir üretimde olan versiyonlardan farklı izler taşıyacak.

Honda Super Cub ile ikonik kutlama

Halihazırda Çin’de devam etmekte olan Cup 50 ve 110 modelleriyle benzer bir yapı üzerine kurulacak olan özel modellerinde sadece Japonya‘ya özgü satışacak olması doğrusunu söylemek gerekirse ilk adımda tüm meraklıları gibi bizi de üzdü. Renk paletineki zengin seçenekleriyle her zevke hitap edebilecek olan modeller altyapısında güncel teknolojiden desteklerden yardım alıyor. Tek silindirli 50cc’lik motoru 3,7 beygir güç üreten modellerin 110cc’lik motoruysa 8 beygir güç üretiyor. Üzerinde 14 inç’lik jantları standart olarak sunulan versiyonların ön ve arka bölümüne sepet eklenmesiyle retro tasarım havaları zirve yaptırılabilecek. Japonya’da 2.050 dolar‘dan başlayan fiyatlarla sunulan Super Cub’ın Pro versiyonu 2.430 dolardan başlayacak.