reklamı kapat

POPÜLER

Geçmişten günümüze Ford Mustang, Dodge Challenger ve Chevy Corvette’in evrimi [Video]

En ünlü Amerikan otomobillerinden Ford Mustang, Dodge Challenger ve Chevy Corvette’in tüm jenerasyonları tek bir kare içerisinde bir araya getirildi.

Amerikan otomobil endüstrisinin kendi sınıfını oluşturmayı başarmış modelleri arasındaki rekabet günümüzde de hız kesmeden devam eder. Mustang ve Camaro ile başlangıcı yapılan bu rekabete Pontiac, AMC ve Dodge gibi örneğini artırabileceğimiz üreticilerin giriş yaptığı “muscle car” dünyasının her jenerasyonu meraklıları için ayrı bir yere sahip. Günümüze kadar evrilerek gelen bu çekişmenin üç üyesi olan Ford Mustang, Dodge Challenger ve Chevy Corvette, genlerinden gelen parçalardan izler taşıyarak bugün halen yollara çıkmaya devam ediyor. İlgi duyan herkesin ilk dönemlerinden itibaren takip ettikleri bu modeller bu kez üç dakika gibi bir süre tüm jenerasyonlarıyla karşımızda.

Keyifli rekabetin adım adım evrimi

Nisan ayında benzer bir örneğini Ford’un polis otomobilleri üzerinden paylaştığımız projenin bir benzeri bu kez Cars Evolution ekibi tarafından hayata geçiriliyor. Mustang, Challenger ve Corvette’in geçmişten günümüze kadar var olan tüm jenerasyonlarının detaylı bir şekilde işlendiği videodaki geçişler de oldukça etkileyici. Adım adım her modelde yapılan gerek donanımsal gerekse tasarımsal parların değişimi net bir şekilde görmekse ayrı bir keyif verici. Sözü fazla uzatmadan sizleri üç adımda izleyebileceğiniz bu keyifli tarih yolculuğuyla baş başa bırakalım.

VİDEO #1: Corvette

VİDEO #2: Mustang

VİDEO #3: Challenger