reklamı kapat

POPÜLER

Bir yıl boyunca çıkmayan “geçici” dövme

İlk kez dövme yaptıracak olanlar için karar verme süreci oldukça uzun geçebiliyor. Vücutta ölene kadar taşınacak şeyin kararına iyi varmak gerekiyor zira gençlik heyecanıyla yapılan dövmelerin sonu büyük hayal kırıklığı olabiliyor. Ancak bir yıllık geçici dövme mürekkebi Ephemeral bu sorunu çözebilir.

Dövme silme işlemi hem pahalı, hem acılı hem de görsel açıdan pek iç açıcı değil. Dövmeyi kaplama/kapatma işlemi ise her zaman çok iyi görünmeyebilir. Bu sebeple pişman olmamak için geçici dövmeleri tercih edebilirsiniz. Ancak şimdiye kadarki geçici dövmeler ya çok gerçekçi olmuyor ya da çok çabuk siliniyordu. Ephemeral ise bir sene boyunca silinmeyecek bir dövmenin anahtarı.

ephemeral-tattoo-05
Standart dövmelerin kalıcı olmasının sebebi, mürekkep moleküllerinin vücut bağışıklık sisteminin atamayacağı kadar büyük olması olarak açıklayan kurucu ortak Anthony Lam, Ephemeral’in daha küçük moleküllere sahip olduğunu ancak vücut tarafından atımının bir yıl boyunca sürecek kadar da büyük olduğunu belirtiyor. Ephemeral’in bir avantajı da istediğiniz zaman gidip sildirebilecek olmanız. Dövmeciler tarafından uygulanacak olan silme yöntemiyle daha erken bir çözülme elde edilebiliyor.

Şimdilik hala test aşamasında olan ürünün 2017 sonbaharında son kullanıcıyla buluşması planlanıyor. Fiyatlandırma konusu ise henüz net değil ancak ortalama büyüklükte bir dövme için 50 ila 100 dolar arası bir ücret düşünülüyor.