reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik cihazları kontrol etmeyi sağlayan geçici dövme [Video]

Teknolojinin günümüzde ulaştığı noktayla birlikte akıllı telefonlar, bilgisayarlar, smart TV’ler derken birçok elektronik cihazı oldukça yoğun bir şekilde kullanıyoruz. Dolayısıyla tüm bu cihazları etkili bir şekilde kontrol edebilmek giderek daha önemli bir hal alıyor. SkinMarks isimli yeni bir teknoloji tüm bu saydığımız cihazları sadece tenimize dokunarak kontrol etmeyi mümkün hale getiriyor.

Söz konusu elektronik cihazları kontrol etmek olduğunda bu ürünlere takılan kablolardan klavyelere, dokunmatik ekranlardan sanal gerçeklik teknolojisine kadar pek çok alternatif söz konusu. Arduino ise bizlere yeni ve oldukça farklı bir alternatif sunuyor. E-dövme olarak adlandırılan bu sistem kullanıcılarının kendi derilerine dokunarak farklı cihazları kontrol etmesini mümkün kılıyor. Bunun için özel teknoloji ile geliştirilen SkinMarks dövmelerinden edinmek gerekiyor. Bu dövmeler biraz su ve kısa süreli baskının ardından vücudunuzun istediğiniz bölgesine geçiyor. Ardından kullanıcının tercih ettiği elektronik cihazın kontrollerini bu noktaya dokunarak veya parmağınızı hareket ettirerek gerçekleştirebiliyorsunuz.

SkinMarks isimli bu derinizde kalıcı olarak yer etmiyor. Aksine birkaç gün içinde silinerek ortadan kayboluyor. Bu teknolojiyi kullanabilmek için dövmeyi sık sık yenilemek gerekiyor. Bu sayede her seferinde farklı bir tasarımı deneme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. SkinMarks teknolojisinin nasıl çalıştığınız haberimizin girişindeki videodan görebilirsiniz.