reklamı kapat

POPÜLER

Deride yavaş yavaş beliren geçici organik dövme [Video]

Kalıcı dövmelerin açığa çıkardığı en büyük sorunlardan biri pişmanlık. Bu, hayatınız boyunca aslında üzerinizde taşımak istemediğiniz bir dövmeyi yaptırmanın getirdiği bir pişmanlık da olabilir, dövme sanatçısının yeteneksizliğinin bir ürünü de. Ancak ne yazık ki geçici dövmeler de “kalıcı” bir çözüm değil(di); en azından şu ana kadar…

Dövme yaptırmaya çok meraklı olmasanız da en azından sakızdan çıkan geçici dövmeler çocukluğunuzda bir noktada kolunuzda kendine yer edinmiş olabilir. Dövme sektörünün en çok sevilen ürünlerinden biri de bu geçici dövmeler. Ancak belli başlı hazır kalıplar olması kafanızdakini tam yansıtamamanıza sebep olurken, üç günü zor tamamlayan geçici dövmeler kullanıcıları yıldırabiliyor. Yeni bir Kickstarter projesi olan inkbox ise hayalinizdeki dövmeyi organik bir şekilde üreterek derinize uygulamayı amaçlıyor ve iki hafta kullanım süresi sunuyor.

inkbox’ın en önemli özelliği mürekkebinin organik meyvelerden üretilmiş olması. Geçici dövmelerde yer aldığı söylenen kanserojen maddeler geliştiricilerin söylediğine göre inkbox’ta bulunmuyor. 1,2 cm’den 12 cm’ye kadar 7 farklı tabana sahip olan inkbox, resmi sitesinden şu an kullanıcılara 300‘e yakın model sunuyor. Ancak işin en güzel yanı kullanıcıların kendi tasarımlarını da site üzerinden yaratabiliyor olması. Yani kullanıcılar belli başlı kalıplarla sınırlandırılmıyor. Uygulanışı ise tıpkı geçici dövmelerde olduğu gibi oldukça basit. inkbox’ın arkasındaki koruyucu jelatini açtıktan sonra dövmeyi istediğiniz alana inkbox’ı yerleştiriyor ve beraberinde gelen küçük havluyu hafifçe nemlendirdikten sonra 10 dakika boyunca hafif bir basınçla inkbox’ın üzerinde tutuyorsunuz. inkbox’ı kaldırdıktan sonra dövme 12-24 saat içinde derinizde yavaş yavaş belirmeye başlıyor ve iki hafta boyunca da orada kalıyor.

Kickstarter’da 18 dolara satılan inkbox’ın ekimde kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. inkbox’ı buradan satın alabilir, resmi internet sitesini de buradan inceleyebilirsiniz.

VİDEO