reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga Tablet

Birbirinin kopyası tabletlere inat Lenovo Yoga Tablet

Lenovo’nun henüz tanıttığı; dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı IdeaPad Yoga’dan ödünç alınmış ismiyle Yoga Tablet bu defa Windows değil Android işletim sistemiyle çalışıyor. Lenovo Yoga Tablet, hem işletim sistemi hem de silindir formundaki bataryasıyla ilgi çekerken arka kısmındaki standın yardımıyla üç farklı pozisyonda kullanılabiliyor olmasıyla da dikkate değer.

Tabletin bir yüzünü silindir şekilli tasarımla saran bataryanın, Lenovo Yoga Tablet’e 18 saatlik pil ömrü kazandırdığı belirtiliyor. Lenovo, Yoga Tablet’te kullanılan bataryanın, pek çok tabletin aksine dizüstü bilgisayar bataryası türünde olduğunu ifade ediyor. Tabletin üç farklı pozisyonda kullanıabilmesini sağlayan standını tarif eden Lenovo, Yoga Tablet’in “birbirinin koyası tablet denizinde” farklılık oluşturduğunu söylüyor. Bu batarya, büyüklüğü ve şekli dolayısıyla tableti elde tutmayı kolaylaştırıyor.
Lenovo Yoga Tablet
Bu silindirik kenara monte edilmiş standı sayesinde düz bir yüzeye yatırıldığında hafif eğimli olarak daha kolay bir kullanım sunması amaçlanan Yoga Tablet masa üzerine tam ters şekilde konulduğunda ise ortaya üçüncü kullanım modu çıkıyor. Bu üçüncü modda, tableti elinizde tutmak zorunda kalmadan, stant modunda bir şeyler izlemek için kullanabiliyorsunuz.
Lenovo Yoga Tablet
Yoga Tablet’in 8 ve 10 inç ekran büyüklüğüne sahip seçenekleri bulunuyor. Android 4.2 işletim sistemiyle çalışan tabletlerin Wi-Fi’lı olan modeli MT8125; 3G’li olan modeli ise MT8389 dört çekirdekli işlemci ile çalışıyor. Ekran çözünürlükü 1280×800 olan Yoga Tablet’in hem ön hem de arka yüzünde (5 MP) kamera mevcut. 16 ve 32 GB’lık depolama alanı seçenekleri sunuyor ve SD kart desteği bulunuyor Lenovo ayrıca 10 inçlik tablet için bir de klavye opsiyonu sunuyor ki bu klavye tabletin ekranı üzerinde bir kapak görevi görüyor. Örtüldüğünde tableti uyku moduna alan klavye-kapak, açıldığında tableti de uyandırıyor. Tabletler 30 Ekim itibarıyla 8 inçlik model için 249 dolar, 10 inlik model için 299 dolar fiyatla Amerika’da satışa sunuldu.
Lenovo Yoga Tablet

Lenovo Yoga Tablet