reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin LOG Tasarım

Bitcoin, 70 bin dolar üstünde rekor tazeledi

 - Güncelleme: 11 Mart 2024 11:24

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin, kısa süre önce 70 bin dolar üstünde rekor tazeledi, 70.700 dolar geçildi.

Güncelleme: 71 bin dolar da geçildi.

En büyük kripto para biri konumunda yer alan Bitcoin, geçtiğimiz hafta geçmiş rekorunu geride bırakarak kısa bir süre için 69 bin doların üzerinde bir değere ulaşmayı başarmıştı. Bu aralar kez daha ciddi yükselişe geçen para birimi, bu tüm zamanların en yüksek değeri sonrasında dakikalar önce 70 bin 700 doları da gördü. Geçtiğimiz aylarda tam 19 ay aranın ardından ilk kez 40 bin doların üstünü gören para birimi, bir süredir sahiplerini oldukça sevindiriyor. En yakın takipçi ethereum ise şu an 3.964 dolar seviyesinde yer alıyor. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolara ulaşan ve bu seviyeyi artık rahat şekilde geride bırakan bitcoin, söz konusu tarihten sonra yaklaşık yüzde 50 değer kaybetmişti ancak daha sonra işler tersine dönmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada kripto para dünyasında çok ama çok dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Bu tarafta piyasa inanılmaz hızlı şekilde hareket edebiliyor, dakikalar içerisinde devasa düşüşler görülebiliyor. Yani şu an bitcoin’in yükselmeye devam edeceği yönünde kesin bir durum bulunmuyor, her şeyin bir anda tepe taklak olabilme ihtimalinin hiçbir zaman akıldan çıkarılmaması gerekiyor.

Bitcoin durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

İLGİLİ HABERLER