reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods Pro LOG Görsel

iOS 18 ile AirPods Pro için işitme sorunu yaşayanlara yardımcı olacak büyük bir yenilik sunulabilir

WWDC24 kapsamında resmi olarak lanse edilecek iOS 18, son iddialara göre AirPods Pro için “işitme yardımcısı” yeni bir mod getirebilir.

iOS 18 işletim sisteminin odak noktası üretken yapay zeka olacak ancak elbette başka yenilikler de sunulacak. Örneğin Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman’a göre, sevilen kablosuz kulaklık AirPods Pro için işitme sorunu yaşayanlara yardımcı olacak büyük bir yenilik sunulabilir. Bu konuda hali hazırda bazı yardımcı özellikler taşıyan ürün, henüz ne olduğu belli değil ancak iOS 18 ile beraber daha da güçlü hale getirilebilir. 2024 yılında donanımsal olarak yenilenmeyeceği bilinen Pro, eğer iddialar doğru çıkarsa 2025 yılında bazı faydalı sağlık özellikleriyle donatılabilir. Apple, geçtiğimiz ay öğrendiğimiz kadarıyla kameralı AirPods, akıllı gözlük, akıllı yüzük ve fazlası üzerinde de çalışıyor. Apple, kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla kullanıcıların sağlık verilerini sürekli olarak takip edebilecekleri bir akıllı yüzük için planlar yapıyor. Bu ürünü bugün bir kez daha gündeme getiren Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman oldu, Gurman şirketin o ürüne ek olarak kameraya sahip bir AirPods ile Amazon imzalı Echo Frames veya Meta imzalı Ray-Ban gibi bir akıllı gözlük üzerinde planlar yaptığını da aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada özellikle kameralı AirPods dikkat çekiyor, ürünün çevreyi görerek farklı yapay zeka özellikleri sunacağı iddia ediliyor. Kamera üzerinden kişilerin baktıkları objeler / kişiler / yapılar hakkında bilgiler verebileceği düşünülen bu kameralı AirPods, Gurman’a göre şimdilik bir deneme konumunda yer alıyor ve yakında çıkması beklenmiyor. Gözlüğü de bu temelde hazırlayacağı düşünülen Apple, eğer bilmiyorsanız son dönemde üretken yapay zeka tarafında çok büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.

AirPods Pro haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER